Talupidaja: PRIA annab toetust, kuid puhkuseasendajaid napib

ÄP 18. veebruar 2008, 00:00

"Kes tahavad koolitatud asendajaid, panevad ennast kirja," rääkis ta.

"Probleem on selles, et ei ole piisavalt asendajaid ning teise talupidamises ei saa asendaja alati hakkama," märkis Sülla.

Asendustöölised liiguvad Sülla sõnul ühest perest teise, kuna häid töölisi ostetakse üle.

Sülla ütles, et talupidajale maksab asendaja palkamine 40 krooni tunnis. "Talupidaja maksab selle summa koordineerimisasutusele Eestimaa Talupidajate Keskliidule ning ülejäänud maksab PRIA," selgitas ta.

Talupidajate keskliidu projektijuht Riina Kaldaru ütles eile Kuku raadio saates "Maatund", et talunike asendusprojekt on hästi käima läinud Pärnumaal, samuti Hiiumaal. Virumaal oli tema sõnul olukord kehvem, sest oli küll tellijaid, aga ei olnud asendajaid. Probleeme oli ka Harjumaal, kus polnud ei tellijaid ega asendajaid, sama käib ka Saaremaa ja Valgamaa kohta. "Aga muidu üle Eesti on ta käivitud," võttis Kaldaru olukorra kokku.

Kaldaru sõnul saavad asendajad korraliku koolituse põllumajanduskooli juures. Koolitusele saamiseks on nõuded, kõik soovijad ei pääse isegi koolitusele.

"Tuleks eeskuju võtta teistest maadest selles osas, et inimesed, kes on teinud seda tööd juba aastaid, aga kellel ei ole vastavat haridust, et ka nemad saaksid seda tööd teha. Meil on nõuded seatud väga rangeks, see toob negatiivse tulemuse, et meil on asendajatest suur puudus," märkis Kaldaru.

Sülla ütles, et probleemiks on ka taotluste varajane tähtaeg, sest alati ei tea asju nii pikalt ette ja plaanivad võivad muutuda.

Põllumajandustootja asendamise toetuse taotlusi saab PRIA-le esitada 18.-29. veebruarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing