Tartu maantee raha võidakse kärpida

ÄP 19. veebruar 2008, 00:00

Rahandusministri Ivari Padari sõnul on riik lubanud järgmistel aastatel erinevaid projekte rahastada rohkem, kui seda teha suudetakse.

Üks suurprojekt, mille rahastamise tähtajad on sattunud eelarve tasakaalust rääkides küsimärgi alla, on Tallinna-Tartu maantee ehitus.

"Tallinna-Tartu maantee on ka üks suur investeering ja selge, et tema on omakorda sõltuvuses üldisest teehoiu kavast. Ja on ka valitsuses tugeva vaatluse all, palju me saame teehoidu vahendeid suunata ja kui palju on ebareaalne," rääkis rahandusminister Ivari Padar.

"Kui riigi ülesannete teostamiseks, näiteks koolimajad ja lasteaiad, tehakse investeeringud mitte otseselt riigieelarve realt, vaid riigi loodud aktsiaseltsi rea pealt nende vahendite alusel, siis ilmselt tuleb täpsustada, kuidas selliseid investeeringuid kajastatakse," arvas statistikaameti peadirektor Priit Potisepp. Järgmisteks aastateks plaanitud riigi investeeringud tuleks Potisepa sõnul üle vaadata ja vajadusel mõne projekti tähtajad ka edasi lükata.

Mais valmib riigieelarve strateegia aastateks 2009-2012 ja siis peaks ka selguma, millised projektid saavad teoks ja millised peavad ootama ning kumb saatus tabab nii vajalikku Tartu maanteed.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing