Ralf-Martin Soe • 19. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Glikman: Merko uurimine võib kohtus kustuda

"Ma kardan kõige rohkem seda, et korduma hakkab tüüpiline stsenaarium. Kriminaalasju alustatakse suure aplombiga. Siis õiguskaitseorganid näevad, et asi on vaieldav, ei pruugi olla kohtukõlbulik ega viia süüdimõistva otsuseni, ning hakkab asja venimine kohtus. Ning lõpuks see asi kustub nelja aasta pärast ära," ütles Merkot maadevahetustehingutes esindav Leon Glikman, kelle sõnul saavad nad lähiajal tutvuda kriminaalasja materjalidega.

"Ajakirjanduse andmetel on tegemist umbes 200 köitega. See on minu arvates kummaline, kui Merkole on süüks pandud viis väga lihtsa faabulaga episoodi," ütles Glikman. Mees ütles koosolekul, et temal on selleks kolm versiooni. Esiteks soovitatakse advokaadi sõnul kaitsja tööd raskendada, kuna kahtlustuste tekst on väga ebaselge.

"Teine variant on see, et vastuolus Euroopa inimõiguste konventsiooniga on toimunud totaaljälgimine aastate jooksul. Ja sellest kasvab välja kolmas variant, et püütakse kunstlikult millestki kokku keevitada mosaiiksüüdistust. Ja see on kõige tõenäolisem variant," lisas Glikman.

Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annus lisas, et 200 toimikuga tutvumiseks kuluks normaalsel inimesel terve aasta, kui ta mitte millegi muuga ei tegeleks.

"Praegu on meil nappus pigem ajast kui rahast," nentis Annus, kelle sõnul käib nendega justkui mingi eksperiment. "Minu arust on Eesti riik selgelt arenemisjärgus. Meil polnud plaani saada õppevahendiks," ütleb Annus.

Merko Ehituse erakorralisel aktsionäride koosolekul on Eesti Posti vastas olevas Foorum Hotelli 70kohaline saal pooltühi.

Osalejad võib laias laastus kolme gruppi liigitada: Merko Ehituse kõrgepalgalised töötajad (Eestis said Merko töötajad eelmisel aastal brutopalka keskmiselt ligi 40 000 krooni), noored ajakirjanikud ning hallipäised aktsionärid.

"Kuule, kas te seda Tallink Cityt hakkate ka tegema," küsib enne koosolekut üks vanem härrasmees Merko töötajalt. Vastus jääb aga kuulmata, kuna kaamerate saatel siseneb saali Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annus.

Kui veel 2006. aastal tegi Annus aktsionäride koosolekul kõik, et mitte lasta end fotografeerida, siis nüüd on olukord vastupidine. "Mõtlesin, et tulen siia vaikselt istuma, aga nüüd saab pildile ka," ütleb Annus kõrvalistujale.

Aktsionäride koosoleku viis läbi kolm Merko tippjuhti ja kolm juristi. "72,16% häälte arvust on kohal. Kuna üle poole häältest on kohal, siis saame alustada," loeb Annus paberilt maha sissejuhatava osa. Tõsi, Merko Ehitusest omab Annuse suurosalusega Merko Grupp 71,99 protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt