Tartu kõrgeim hoone varsti valmis

Teet Reier 20. veebruar 2008, 00:00

Eelmisel aastal vedas meid läbi poolelioleva ehituse ja mööda tühjuse kohal rippuvaid tellinguid ASi Linnaehitus projektijuht Ain Rebane. Sel korral kohtame Aini taas ehitusplatsi väravas asuvate soojakute juures. Tellingud on praeguseks kadunud ja hoone fassaad soojustatud ning krohvitud.

Pärimise peale, et kas maja nüüd valmis, kostis Rebane, et peaaegu valmis, koristajad juba peal ja kolmanda korruse näidiskorteris vaja hakata varsti remonti tegema. "Palju rahvast on seda poole aastaga kaemas käinud," lisas ta naerdes.

Kuna ehitus valmimas, on seekordseks teejuhiks ASi Linnaehitus kinnisvaradirektor Toomas Rell. "Tõsi on muidugi see, et kaheksakümne viiest müügisolevast korterist on uue omaniku leidnud praeguseks kolmandik. Kui esimene müügietapp kulges üliedukalt, on buumi vaibudes ka huviliste arv vähenenud," nentis ta.

Relli arvates tuleb siin varu sellest, et Tigutorni näol pole tegemist tavalise kortermajaga. "Linnaehitusel on hetkel töös ka Veeriku elamukompleks ja seal läheb müük kenasti. Tigutorni puhul oleme me sellega ka arvestanud, et tegemist on erilise objektiga ja siin kestab müük kauem," selgitas ta.

"Eks ole ka palju eelarvamusi, mis korteriotsija Tigutornist eemale peletavad. Arvatakse, et kuna tegu ümmarguse hoonega, siis on võimalus tubade sisustamiseks kasutada ainult eritellimusel tehtud mööblit. Või siis, et kuna aknad on ühe korteri piires erineva kuju ja suurusega, napib seal valgust," rääkis ta.

Tigutorni madala, parkimiskohtadeks mõeldud tiiva otsas asuvad galeriipinnad, kus hetkel toimumas teine näitus, nimelt Kursi koolkonnana tuntud kunstnike rühmituse tööde väljapanek. Galeriid ilmestab nurgatorn, suure torni väiksem veli. "Selle katusele pidi tulema suurema torni tippu matkiv konstruktsioon, mis oleks sidunud kogu kompleksi ühtseks tervikuks, aga kahjuks ei lubanud linnavalitsus siia ehitada midagi, mis oleks kõrgem kui poolteist meetrit," ütles Rell.

Kuigi praegu on Tigutorni ümber veel avarust, kerkib pisut kaugemal Plasku kõrvale hoogsalt nn Tasku ja kohe kõrvalkrundil peaks sügisel algama Tartu teaduskeskuse uue hoone ehitus.

Äripäev Online kirjutas jaanuari alguses, et hoolimata Tigutorni uudsusest ja eksklusiivsusest - kallid korterid müügiks ei lähe.

Linnaehituse direktori Toomas Relli kinnitusel on huvi korterite ostu vastu kahanenud, tihti küsitakse ka hinnaalandust, siis tuleb tema sõnul omalt poolt ka kompvekki pakkuda.

Sügisel Tigutorni korterite müügiga alustanud Linnaehitusel on müügilepingud sõlmitud 25 korteri puhul, kokku on kortereid majas 85. "Kindlasti on turg jahtunud, võrreldes sellega, mis see oli 2006. aastal. Linnaehituses oli kõik tavapärane kuni oktoobri lõpuni, auk tekkis novembris ja detsembris. Kuid jaanuaris on uuesti huvi tekkinud," kommenteeris Relli turuseisu optimistlikult.

"Loomulikult küsitakse ka hinnaalandusi. Eks me omalt poolt väikseid kompvekke ka pakume," märkis Relli, vihjates sellele, et nii mõnigi klient on boonusena saanud kaasa tasuta köögi või lihtsalt hinnast alla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing