Arstide arvutikoolitus takerdus kohtuvaidlusse

1706-aripaev 21. veebruar 2008, 07:21

Tuhandeid meditsiinitöötajaid hõlmama pidanud
koolituse algus on veninud kuid, sest arvutihange on otsaga kohtus.

Sotsiaalministeerium palkas arstide e-terviseinfosüsteemi arvutikoolituse hanget korraldama oma endise IT-projektijuhi Rainer Türneri firma Pointhree. Tema korraldatud hanke vaidlustas kohtus üks selles osalenud firma, kirjutas Äripäev.

Kuna juba varem oli üks rahvusvaheline riigihange koolitaja leidmiseks ebaõnnestunud, korraldas Pointhree lihtmenetluse, mille tulemusena valis välja kõige odavama pakkumise teinud SA Teadlik Valik. Siis möödusid nädalad, kuni Türner teatas asjaosalistele, et töö saab hoopis kallimat hinda küsinud arvutifirma ProTraining Academy koos BCS Koolitusega. Selle peale kaebas Teadlik Valik asja kohtusse.

Arstide koolitamisega on aga nüüd juba kiire, sest algse plaani järgi pidi vähemalt 9000 digitaalse terviseinfosüsteemi kasutajat olema koolitatud mai lõpuks. Koolitust, mis läheb maksma ligi 10 miljonit krooni, rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist ning sedagi raha on võimalik kasutada vaid augusti lõpuni. Esimesest septembrist aga peavad meditsiinitöötajad tundma end terviseinfosüsteemi kasutades kui kalad vees ehk sel ajal käivitub paberivaba digitaalne infosüsteem.

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet ütles, et Türnerile pole hanke korraldamise eest veel midagi makstud, kuid summa peaks jääma 300 000 krooni kanti. "Kaalume lepingu lõpetamist Pointhreega," ütles Normet.

Miks sotsiaalministeerium ise hanget ei korraldanud? "Tagantjärele tarkus, et oleks võinud jah ise korraldada," ütles Normet. "Kuid arvasime toona, et meil on vaja abikäsi ning Pointhree tegi meile kõige odava pakkumise selle projekti läbiviimiseks."

Pointhree juht ja omanik Rainer Türner ütles, et ta on teinud kõik nii, nagu seadus ette näeb. "Ma olen küsinud kahest kohast õiguslikku analüüsi selle hankega seonduvale ja need näitavad, et kõik on seaduslik," rääkis Türner. "Samas ükskõik kes teine oleks selle hanke korraldanud - ikka oleks asi lõppenud kohtus."

Türner ütles, et teab, et ministeerium tahab temaga projektijuhtimise lepingu lõpetada. "Kui minu kõrvaleastumine sellest protsessist aitab asjadel kiiremini liikuda, siis eks ma pean kõrvale astuma," ütles ta. "Väga halva tunde jätab kogu see asi küll."

Neil päevil peaksid hankel osalenud firmad ja sotsiaalministeerium siiski kokku leppima tingimustes, et arvutikoolitused siiski algaksid.

"Ma pole sotsiaalministeeriumi lepinguprojekti veel näinud," ütles BCS Koolituse tegevjuht Urve Mets. "Koolitustega peaks nüüd küll alustama kohe, siis võib-olla jõuaks mai lõpuks valmis."

"Me saaksime hommepäev koolitustega alustada," ütles ka SA Teadlik Valik juht Merle Rihma. "Eeltööd on kõik tehtud ja kui saame kokku lepitud, kes mida teeb, võtame hagi kohtust tagasi."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. February 2008, 07:20
Otsi:

Ava täpsem otsing