Börsikommentaar: pehme kergitus kodubörsil

21. veebruar 2008, 14:48

Pärast eilset kerget hingetõmbepausi
liuglesid Tallinna börsi aktsiad täna jälle kerges taganttuules – indeks kosus
0,42%. Kiiremat minekut näitas eile õhtul oma teise kvartali kahjumi avaldanud
meediakontsern Kalev.

Mõned üksikud väikeinvestorid (aktsiaga tehti viis tehingut) pidasid üle kahekümne miljonilist miinust uue suuna võtnud ettevõtte jaoks heaks tulemuseks ja tõstsid aktsia hinda 5,65%. Teada on, et parimatele tootlustele pannakse tihti alused keerulistel aegadel sooritatud ostudega, aga äkki oleks targem seekord siiski mõned positiivsemad sõnumid ära oodata?

Ka Merko Ehituse aktsia jätkas täna seda, mis eile pooleli jäi, tõustes päeva lõpuks pea neli protsenti. Investoritele andis tuge Hansabank Marketsi ostusoovitusena väljendatud reaktsioon ehituskontserni oodatust parematele neljanda kvartali tulemustele. Siinkohal aga tuleb silmas pidada, et soovitus on antud pikaajalisema vaatega, mistõttu lühiajalist kasu otsima minna on praeguses turuolukorras liigne risk.

Päeva käiberekordi tegi tänu mõnele suurtehingule aga Arco Vara aktsia, mis pärast eilset korralikku miinust kallines pea kaks protsenti. Ka homme tulemused avaldav Olympic Entertainment Group kosus üle protsendi. Kuigi kiirelt laienev kasiinokett on hoolimata viimaste kuude kiirest turuväärtuse kaotusest Starmani järel kasumi-hinna suhte järgi kallim ettevõte Tallinna börsil, on praegused hinnatasemed pikaajalisele investorile juba üsna soodsaks muutumas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. February 2008, 14:48
Otsi:

Ava täpsem otsing