Ansip võttis lõpuks Äripäeva kuulda

Piret Reiljan 22. veebruar 2008, 00:00

"On võimalik, et piirame järgmisel ja ülejärgmisel aastal avalikus sektoris töötavate inimeste palgakasvu ja avaliku sektori kulusid. Meil on Euroopas selleks eeskujud olemas, näiteks Küpros, kus külmutati teatud ajaks avaliku sektori palgafond ja uute inimeste värbamine. Kui tahame 2011. aasta 1. jaanuaris eurotsooni saada, peame ka nii tegema," rääkis Ansip valitsuse pressikonverentsil.

Samas selgitas ta, et palgafondi külmutamine ei tähenda automaatselt avaliku sektori töötajate palgakasvu välistamist. "Kasv on endiselt võimalik, kuid on seda vabanevate inimeste arvel," märkis ta.

Peaminister lisas, et eurotsooni pääsemise nõuetele vastamiseks võib juhtuda, et riik on sunnitud võtma veel teisigi meetmeid.

Äripäev soovitas Ansipil teha seda juba aasta eest. Äripäev kirjutas 2007. aasta 22. märtsi juhtkirjas: "Peaminister Ansip ütleb, et valitsus on omalt poolt kõik teinud, eelarve on niigi ülejäägiga. Toimetus vaidleb talle vastu. Hea tahtmise juures saaks eelarve teha veelgi suurema ülejäägiga. On vaja poliitilist tahet, et avaliku sektori kulutused koomale tõmmata. Näiteks võiks riik üritada hindade tõusu tagant tõukavat avaliku sektori kiiret palgatõusu aeglustada. See aitaks palgasurvet vähendada ka erasektoris."

Rahandusminister Ivari Padar rääkis eile valitsuse pressikonverentsil, et kuigi riik peab püksirihma koomale tõmbama, ei jää investeeringud sellest veel soiku.

"Jah, kulutused vajavad läbivaatamist ja nendele tuleb piirid panna," rääkis Padar vajadusest riigisektori kulusid kärpida.

Padari sõnul pannakse uut riigieelarve strateegiat aastateks 2009-2012 kokku alles mais ja praegu on veel vara rääkida, milliseid kulutusi tehakse. "Siis saab paika, mida on võimalik ja mida mitte. Aga ega asjad ei jää tegemata, lihtsalt on teatud ajagraafik ja järjekord, kuidas neid üllaid asju saab korda ajada," selgitas minister.

Padari arvates ei ole muude asjadega erilist kiiret, erandina aga tõi ta välja teedeehituse. "On üks valdkond, kus tuleb kiirustada. See on teedeehitus. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium peab tegema otsused ruttu, et struktuurifondide vahendid saaks ära kasutada. Olen öelnud ministrile, et kui otsuseid ei tule, võime jääda rahast ilma," märkis Padar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing