Bordellikahtlustus pani Keskerakonna tegutsema

Aivar Hundimägi 22. veebruar 2008, 00:00

"Järelepärimisest sõltub, milliseid samme astume edasi," märkis Seppik.

Seppik esitas järelepärimise politseiameti peadirektorile Raivo Aegile ja riigi peaprokurör Norman Aasale kolmapäevases saates "Pealtnägija" Heldur Undi ja Richard Siku vastu esitatud süüdistuste tõttu, teatas Keskerakonna pressiesindaja.

Soome ja Eesti ajakirjanike ühisest eksperimendist selgus, et kui Tallinnas soovib turist osta intiimteenuseid, siis soovitab taksojuht neile kahte asutust, mille mõlema omanikud on Tallinnas võimul oleva Keskerakonna liikmed.

Kolmapäeval ETV eetris olnud "Pealtnägijas" ja eile õhtul Soome YLE TV2 eetris olnud soomlaste "Pealtnägijas" näidati kaadreid keskerakondlaste Richard Sikuga ja Heldur Undiga seotud ööklubidest ning hostelitest, kus naised pakuvad agressiivselt tasulist seksteenust.

Ajakirjanikud käisid mõlemas asutuses salakaameraga ning selgus, et peaaegu kohe pärast sisenemist hakati tegelema kehamüügiga.

Siku ja Undi väitel pole nemad asjast teadlikud ja tegemist on naissoost külastajate enda initsiatiiviga.

Richard Sikk on endine Tallinna linnavolikogu liige ning korrakaitsekomisjoni esimees. Praegu kuulub ta Tallinna Linnahalli nõukogusse. Sikuga seotud Nord Hostelist ja seal tegutsevast ööklubist Klubi 8 kirjutas Äripäev selle aasta 11. jaanuaril.

Selles artiklis lükkas Sikk ümber kõik spekulatsioonid lõbumaja pidamisest. Ta tunnistas Äripäevale antud intervjuus, et on ka ise kuulnud linna peal levivaid jutte, justkui oleks temaga seostatud asutuses võimalik osta intiimteenuseid. Mehe kinnitusel toimub Klubi 8s kõik lubatud reeglite piires. "See maja on minu kontrolli all. Ma pole seda masti mees, kes paneks pea tulle sellise asja pärast. Ma võin iga kell klubi rendilepingu lõpetada, kas või päevapealt, kui see läheb minu põhimõtete ja äri vastu," ütles Sikk jaanuari alguses.

Teine saate "Pealtnägija" kangelane oli samuti Keskerakonda kuuluv Heldur Unt. Tema on Tedre 3 tegutseva hosteli omanik. Ka Unt lükkas "Pealtnägijale" antud intervjuus ümber kõik spekulatsioonid enda seotusest lõbumaja pidamisega.

Lisaks hosteli pidamisele kuulub Unt näiteks koos Alexander Kofkiniga Meriton Hotels ASi nõukogusse. Kofkin on olnud üks Keskerakonna toetajaid ja Tallinna linnapea Edgar Savisaare lähedane tuttav.

Tallinna linnapea Edgar Savisaare hinnangul on prostitutsiooniäri Tallinnas viimastel aastatel oluliselt taandunud.

Savisaar vastas Tallinna volikogu liikme Tarmo Kruusimäe järelepärimisele, mis oli ajendatud 11. jaanuaril Äripäevas ilmunud artiklist "K-poliitik tõrjub bordelli pidamise süüdistusi".

Savisaare sõnul on kõige olulisem bordelliäri juures asjaolu, et alaealiste prostitutsiooni teadlikku vahendamist viimasel paaril aastal enam pole toimunud.

"Politsei andmeil oli Tallinnas neli aastat tagasi enam kui 40 klubilistel alustel toimivat bordelli ja ligi 80 korterbordelli," vastas Savisaar. "Praeguseks on politsei andmetel tegutsemas ca 25 korterbordelli ja mõned klubidena töötavad asutused."

Kruusimäe küsimusele, kas bordell Tallinna lastepolikliiniku väravas, millest korduvalt on kirjutanud Eesti Ekspress, on likvideeritud, vastas Savisaar, et linnavalitsusel pole infot, nagu asuks seal bordell.

Eile esitas aga samal teemal Tallinna linnavalitsusele arupärimise Reformierakond.

"Kui nii Eesti kui ka Soome ajakirjanikud on tõestanud, et keskpartei ärimeestele kuuluvates ööbimisasutustes tegeletakse prostitutsiooniga, siis ei tohi linnavalitsus selles küsimuses silmi kinni pigistada," märkis Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Robert Kalm.

"Oma erakonna sees peaks suutma asjade käigus selgusele jõuda ja seda ka avalikkusele selgitama. Absurdsena kõlavad väited stiilis "mina neid prostituute ei tunne, kes iga päev minu hostelis käivad". Kuid õhku jääb küsimus, kas väidetav bordellipidamine käib Savisaare teadmisel," lausus Kalm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing