Tarvo Vaarmets • 21. veebruar 2008 kell 22:00

Kahjum oli meelepärane

Pärast kerget hingetõmbepausi liuglesid Tallinna börsi aktsiad eile jälle õrnas taganttuules - indeks kosus 0,42 protsenti. Kiiremat minekut näitas üleeile õhtul oma teise kvartali kahjumi avaldanud meediakontsern Kalev. Investorid pidasid üle kahekümne miljonilist miinust uue suuna võtnud ettevõtte jaoks heaks tulemuseks ja tõstsid aktsia hinda 5,65 protsenti. Teada on, et parimatele tootlustele pannakse tihti alused keerulistel aegadel sooritatud ostudega, aga äkki oleks targem seekord siiski mõned positiivsemad sõnumid ära oodata?

Ka Merko Ehituse aktsia liikus teist päeva järjest tõusuharjal - ehitusettevõtte väärtpaber kosus lõpuks pea neli protsenti. Investoritele andis tuge Hansapanga ostusoovitusena väljendatud reaktsioon ehituskontserni oodatust parematele neljanda kvartali tulemustele. Siin tuleb aga silmas pidada, et soovitus on antud pikaajalisema vaatega, mistõttu spekulatiivset sinilindu püüdma minna on praeguses turuolukorras liigne risk.

Päeva käiberekordi tegi tänu mõnele suurtehingule Arco Vara, mis pärast päev varasemat korralikku miinust kallines pea kaks protsenti. Investorid ei suuda endiselt aktsia osas seisukohta võtta - ühelt poolt kaupleb aktsia vaid neljakordsel viimase aasta kasumil, teisalt hirmutab aga kinnisvaraturul toimuv.

Ka Olympic EG kosus üle protsendi, kuid see liikumine oli kõigest naivistlik eelmäng tänasele. Eile avaldatud oodatust nõrgem kasum vaevalt et investorites Kalevile sarnaseid positiivseid emotsioone tekitab. Ilusa käibe juures ei suuda ettevõte kiire laienemisega kaasnevat survet marginaalidele veel piisavalt kontrollida.

Hetkel kuum