Eda-Ines Etti: ka heade lugude kirjutamine on investeerimine

Annika Matson 22. veebruar 2008, 14:27

Lauljatar Eda-Ines Etti rääkis LHV
ajakirjale Investeeri!, et investeerimine on ka lugude kirjutamine.

"Kui kirjutad häid lugusid, mida raadiojaamad mängivad ka paarikümne aasta pärast, on stabiilne sissetulek pikaks ajaks tagatud. Eesti autorikaitsesüsteem toimib väga korralikult," lisas ta.

"Ma teadvustan endale järjest rohkem, et peaks vähem kulutama ja oma sissetulekust mingi osa säästma ja investeerima,“ mõtiskles Etti. Tema sõnul tuleks inimestel hoolitseda selle eest, et kui mingil hetkel sissetulekud vähenevad, oleks varuks säästud, tänu millele ei peaks kehvemini elama. Täpset kava, kuidas investeerida, pole Etti veel enda jaoks paika pannud. "Selleks tuleb mul minna esmalt nõustaja juurde, kes räägiks, kuhu oleks tark investeerida," ütles Etti ning lisas, et pensionipõlve elementaarseks kindlustamiseks on ta teise samba juba mõned aastad tagasi kasvama pannud.

Ahvatlevate laenude ja krediitkaartide libedast teest hoiab Etti kaugele kui keravälgust. "Mul on olnud krediitkaart ja tean, kui raske on seda tagasi maksta," rääkis ta.

Läinud aasta lõpus ilmus Ettilt uus plaat. "Minu jaoks tähendab konkurents ainult head, see paneb pingutama," kommenteeris ta. Plaadimüük tema sõnul Eestis üldiselt kasvab ja muusikaäri on paremal järjel kui eales enne. Ettil on oma firma, mille tegemisi ta ise korraldab ja juhatab. Ettevõtte sissetulek sõltub vaid Ettist endast, sest palgalisi töötajaid tal pole. Põhiliselt tuleb raha kontsertidelt, plaatide müügist tema lugude eest autorikaitsest.

Etti mõtted liiguvad samas järjest rohkem ettevõtte kasvatamise suunas. "Hiljemalt 35aastaselt ma enam lavalaudu ei kuluta, siis ma loodan olla taustajõuks teiste artistide kontsertide korraldamisel ja plaatide tegemisel," lubas ta.

Aripaev.ee vaatas Äriregistrist, et Etti võttis oma firmast OÜ Songbird 2006. aasta eest 120 000 krooni dividende. Kasum kokku oli 2006. aastal ligi 140 000 krooni.

2007. majandusaasta aruanne ei ole Etti firmalt veel Äriregistrile laekunud, selle esitamisega on aega juuni lõpuni. Äriregistri andmetel tegeleb Etti firma lisaks muusikaärile ka suhtekorraldusega, ajakirjandusliku ning kirjandusliku tegevusega, teiste juriidiliste isikute esindamise ning kinnisvaraarenduse ja selle ostu, müügi, vahenduse ja rentimisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. February 2008, 15:50
Otsi:

Ava täpsem otsing