Mida tähendab Teie jaoks vastutustundlik olemine ettevõttena?

ÄP 25. veebruar 2008, 00:00

Vastutustundlik ettevõte on kui hea ühiskonnaliige, kes äri ajades ei ole ainult omakasu peal väljas, vaid arvestab ka ümbritseva keskkonna ja ühiskonna huve ja arenguvajadusi. Aitab jõudumööda kaasa edumeelse ühiskonna arengule, toetades valdkondi, mis seda vajavad.

Vastutustundlikul ettevõttel on selged seisukohad riigi positiivse majandusarengu tagamiseks ja ta ütleb need vajadusel ka erapooletult välja, lähtudes kodanikuühiskonna ja osalusdemokraatia põhimõttest. Ta ei osale poliitilistes mängudes ega manipulatsioonides.

Vastutustundlik ettevõte, eriti toiduainetööstus, käitub hoolivalt nii oma töötajate kui ka kõigi ühiskonnaliikmete suhtes, valides väga hoolikalt kvaliteetset tervislikku toorainet. Tootmisprotsess on hügieeniline ja eeskujulik tagamaks hea kvaliteedi. Igapäevast leiba valmistades lasub meil väga suur vastutus, seega oleme väga nõudlikud iseenda ja oma partnerite suhtes.

Ettevõtete puhul väljendub vastutustundlik olemine kliendi huvide kõrgemale seadmist ettevõtte majandushuvidest. Sama põhimõte kehtib ka töötajate huvide puhul. Konsultatsiooniettevõtte, nagu on 1Partner Kinnisvara, väärtuse loovad inimesed oma teadmiste ja oskustega, mitte põhivara bilansis. Turul konkureerivad inimesed, mitte ettevõtted.

Vastutustundlik ettevõte käitub vastavalt firma väärtustele. Väärtused ei pruugi olla otseselt kusagil kirjas, kuid need on asjad, mida kõik ettevõtte töötajad vaikimisi jälgivad ja millest ühtemoodi aru saavad.

Vastutustundlik ettevõte ei saada segases turusituatsioonis avalikkusele äärmuslikke signaale. Julgen väita, et kahjuks teeb seda ajakirjandus, mille puhul on see isegi arusaadav, sest laiemat avalikkust huvitavad ainult kontrastid ja verevalamine. Teadlik lugeja suudab seda eristada, enamik aga mitte.

Vastutustundlik ettevõte peab hoolima endast ning kõigist temaga lähedalt või kaudselt suhetes olevatest inimestest. Ettevõtjana ja tööandjana on võetud kohustus nende inimeste ees, kes tegelevad ettevõtte ühiste eesmärkide, plaanide ja ideede teostamisega.

Tuleb pidada kinni lubadustest nende inimeste ees, hoolida nende peredest, lastest. Samuti tuleb hoolitseda nende tervise ja turvatunde eest, olgu tegu siis firma klientide või kaaskodanikega. Samuti peab järgima seadusi.

Oluliseks pean keskkonnast, loodusest hoolimist, vee ja õhu puhtuse hoidmisest. Sageli ollakse lihtsalt hoolimatud ega mõelda hilisematele tagajärgedele.

Mõelge tulevikule, kus elavad meie lapsed ja lapselapsed. Valgustifirmana hoolime, et meid ümbritseks tasakaalustatud valgus, mis tagab tervise ja elurõõmu, suunab emotsioone, võimaldades stressist vabaneda. Samuti mõtleme energiasäästlikkusele.

Vastutustundlikkus on ettevõtluse ja äritegemise üks alustalasid. Vaid vastutustundlik suhe tarbijate, töötajate, aga ka omanike ja mitmete teiste sihtgruppidega, kes puutuvad mingil moel ettevõtte tegemistega kokku, tagavad eduka ja kestva äri.

Meie tegevusharus, rõivakaubanduses on vastutustundlikkuse üks märke oma hanke eetiline korraldamine ehk siis kindlustamine, et tootjaettevõtetes toimuks tootmine inimväärikates tingimustes. Taoline lähenemine võib kaasa tuua küll kõrgema tootehinna, kuid ka tarbijate lugupidamise.

Hankijate ja tarbijate kõrval ei saa unustada ka töötajat: töökeskkond, omavahelised lugupidavad suhted ja toetav suhtumine töötajate teistesse rollidesse peale töötegemise on samuti ettevõtte vastutustundlikkuse tunnuseid.

Vastutustundlik ettevõte ei koorma liialt loodust ega tarbi liialt taastumatuid ressursse.

Ei kurna välja oma töötajaid, aitab neil areneda ja jagab nendega kasumit õiglasel määral.

Ei tee asju, mida ta ei taha, et need muutuksid üldiseks normiks. Näiteks arvab, et isegi juriidiliselt korrektne tehing pole korrektne, kui see kliendil naha üle kõrvade tõmbab.

Ei arva, et riiki võib nöörida ja riigiametnikele siivutuid ettepanekuid teha.

Ei saavuta oma tulemusi selle arvel, et probleemid jäävad kuskile mujale maailma otsa, näiteks lapstööjõudu kasutades või loodust kurnates.

Minu jaoks on vastutustundlik selline ettevõte, mis müüb klientidele usaldust.

Kui klient valib meie ettevõtte, võib ta alati olla kindel, et saab kindla kvaliteediga teenuse. Ta ei pea mitte kunagi pettuma.

Ettevõtte vastutustunde teine pool tähendab seda, et meie töötajatel on kindlustunne.

Et neile on tagatud kõik lepingus kokku lepitud tingimused ja nende tulevik on töises mõttes turvaline. Positiivne tööõhkkond on samuti oluline, sest sellest saavad osa nii töötajad kui ka kliendid.

Vastutustunne töötajate ja klientide ees on vastutustunne iseenda ees - et ettevõte ikka kestaks ja kõigile kasu tooks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing