Rahandusminister Padar keelas RKASil lepinguid sõlmida

ÄP 25. veebruar 2008, 00:00

Korralduse põhjus on Eurostati esialgne hinnang, mille järgi võib olla vajalik kaasata Riigi Kinnisvara ASi tema põhitegevuse tõttu valitsussektori tasakaaluarvestusse. Rahandusministeerium analüüsib seetõttu kõiki RKASi kaudu kavandatavaid investeeringuid, et hinnata nende ümberklassifitseerimise mõju valitsussektori ja ka kaudselt riigieelarve tasakaalule.

Investeeringute ajutine peatamine on korralduse kohaselt vajalik riigieelarve strateegia kinnitamiseni aastateks 2009-2011, mille raames kooskõlastavad ministeeriumid ka võimalike kulutuste raamid järgnevate aastate eelarvetesse. Esialgse ajakava kohaselt peaks valitsus riigieelarve strateegia vastu võtma 29. mail.

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil rääkis Padar, et kuigi riik peab püksirihma koomale tõmbama, ei jää investeeringud veel soiku.

"Jah, kulutused vajavad läbivaatamist ja nendele tuleb piirid panna," rääkis Padar vajadusest riigisektori kulusid kärpida. Tema sõnul pannakse uut riigieelarve strateegiat kokku alles mais ja praegu on veel vara rääkida, milliseid kulutusi tehakse. "Siis saab paika, mida on võimalik ja mida mitte. Aga ega asjad ei jää tegemata, lihtsalt on ajagraafik ja järjekord, kuidas neid üllaid asju saab korda ajada," selgitas minister.

Padari arvates ei ole muude asjadega erilist kiiret, erandina tõi ta välja teedeehituse.

Eelmise aasta detsembris kinnitatud eelarve järgi investeerib Riigi Kinnisvara AS 2008. aastal 1,79 miljardit krooni, eeldatav puhaskasum on 6,5 miljonit krooni.

Nõukogu esimees Taavi Rõivas loetles suuremaid objekte: "Suvel valmib Viru vangla kogumaksumusega 1,2 miljardit krooni ning õppeaasta alguseks anname üle üheksa uut või renoveeritud koolihoonet. Alustame Koidula raudteepiirijaama ning mitme büroohoone ehitusega."

Koolide rekonstrueerimise raamlepingu kohaselt renoveeritakse RKASi abiga aastatel 2008-2010 kolmteist üldharidus- ja erikooli.

Siseminister Jüri Pihl hiilis mööda oma parteikaaslase Ivari Padari uutest suunistest, mis ei luba riigieelarve tasakaalu huvides alustada kallite ehitusprojektidega enne juunit.

Sama hästi kui viimasel tunnil suutis Pihl läbi suruda Riigi Kinnisvara ASi ja siseministeeriumi umbes 500 miljoni kroonise lepingu, mille alusel peaks Jõhvi, Narva ja Võrru kerkima uued politseihooned, kirjutas Postimees.ee.

Samas on Postimees.ee teatel võimuliidus juba teist nädalat teravalt üleval kõigi RKASi kaudu tehtavate investeeringute, sealhulgas ka koolide remondi ja tee-ehituste jõuline kärpimine.

RKASi juhatus arutas politseihoonete ehitamise küsimust 7. veebruaril ja kiitis mahukad ehitused heaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing