ÄP fototoimetus • 24. veebruar 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Starman unistab teleturul neljandaks tõusmisest

Starmani reedel tegevust alustanud telekanali Neljas TV juht Ragnar Sass vastas aripaev.ee lugejate küsimustele.

Millisele kohale plaanite jõuda kanalite vaadatavuse edetabelis kuue kuu pärast?

Kuue kuu pärast soovime olla vaadatavuselt neljandad.

Kas tulevad ainult eestikeelsed saated?

Lõviosa saadetest on originaalkeeles ning eestikeelsete subtiitritega. Lisaks näitame ka eestikeelseid lühisaateid. Esialgu venekeelset tõlget ei tule.

Kas siis ei kehtigi see lause, et telesaated on selleks, et inimesi reklaamist reklaamini kinni hoida! Aga ikkagi, mis seda telekanalit vee peal hoidma hakkab?

Neljas on esimene Eesti tasulise televisiooni kanal. Sarnaselt paljudele Briti Sky TV jaamade või USA HBO ja Showtime'iga ei näita ka meie reklaame. Kanali programmi maksab vaataja kinni kuumaksetega. Ehk siis kanalit hoiavad vee peal Starmani kliendid.

Millal hakkate plaani järgi reklaami müüma? Kaua pole ju võimalik ilma positiivse rahavoota tegutseda.

Esimese aasta jooksul me kindlasti reklaami ei müü. Kanalit finantseeritakse olemasolevate klientide kuumaksetest ja uute klientide liitumisest saadava tuluga.

Milline on planeeritud omasaadete osakaal programmis? Kavas on kõik sisseostetud välismaised saated, kui Delfi uudised välja jätta.

Omasaadete osakaal on kasvav, aga see ei ole meie jaoks eesmärk omaette.

Palju olulisem aga on meie soov oma klientidele näidata eelkõige maailmas läbilöönud, kuid Eestisse veel mitte jõudnud kvaliteetprogrammi.

Kuidas on kanali tehnilise poolega, kas saateid hakatakse näiteks edastama ka 16:9 formaadis?

Jah, Neljas TV on esimene Eesti telekanal, mis hakkab näitama saateid peaasjalikult 16:9 formaadis. See annab kõigile laiekraantelerite omanikele võimaluse vabaneda tavakanalite puhul häirivast moonutusest, mis pildi külgsuunas välja venitab.

Kas teised Eesti kanalid (Kanal 2, TV3) peaksid teid konkurendina kartma?

Teised praegused Eesti kanalid on vabalt levivad kommertskanalid - nende tulu tuleb reklaamist ja sõltub reitingutest. Neljas TV on Eesti esimene reklaamivaba kommertskanal ega konkureeri eelnimetatutega reklaamiturul. Vaataja tähelepanu osas konkureerime me ikka.

Kas loodate kiiremini rohkem vaatajaid koguda kui Kruuda spordikanal Kalev Sport?

Kalev Sport teeb oma programmi spordi- ja linnahuvilistele. Meie teeme kõigile. Aga nagu öeldud, ei ole meie jaoks vaatajareitingud eesmärk omaette.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt