Tõnis Oja • 24. veebruar 2008
Jaga lugu:

USAs maruline finiš

Terve reedese kauplemispäeva tugevas miinuses olnud USA aktsiaturud tegid viimasel pooltunnil marulise lõpuspurdi ning lõpetasid nii päeva kui ka kogu nädala plusspoolel.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis 0,79 protsendi võrra, 12 381,02 punktini, kusjuures veel pool tundi enne kauplemise lõppu oli maailma tuntuim aktsiaindeks protsendiga miinuses.

Investorite meeleolu muutus momentaanselt pärast seda, kui telekanal CNBC teatas, et pankrotiohtu sattunud munitsipaal- ja kinnisvaralaenudega tagatud võlakirjade emiteerija Ambac Financial on saamas päästvat rahasüsti, millest ametlikult teatatakse kas täna või homme.

Ambaci aktsia hind hüppas 16 protsenti, 10,71 dollarini, ning kohe oli kauplejate peadest pühitud ka eelnevad kuus tundi rõhunud makronäitajatest tingitud negatiivsed meeleolud.

Kuid ilmselt pole investorite optimism jätkusuutlik. Majanduslik olukord on analüütikute arvates nii nõrk, et keskpanga intressikärped, mis hakkavad mõju avaldama alles mitme kuu pärast, ei suuda seda langusest päästa.

USA Föderaalreservi järgmine koosolek, kus otsustatakse intressimäärade üle, toimub veidi vähem kui kuu aja pärast, 18. märtsil.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas