24. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Välismaalane saab Itaalias laenuga kinnisvara osta

Kinnisvara ostmise protsess on Itaalias turvaline ja lihtne, välisriikidest tulnud ostjate jaoks on võimalikud eurolaenud - kuni 80 protsendi ulatuses kinnisvara väärtusest.

Juba enne kinnisvaraga tutvuma minekut on võimalik välja selgitada, kui suures ulatuses ja mis tingimustel on võimalik kohalikust pangast laenu saada.

Teatud piirkonnad Itaalias, eriti maa lõunapoolsed osad, on veel avastamata ja vähe uuritud. See tähendab, et turul on laias skaalas arengupotentsiaali kinnisvara investoritele ja taskukohane võimalus siseneda kinnisvaraturule nii teise kodu otsijatele kui ka pensionile jääjatele.

Calabria on Itaalia kõige lõunapoolsem piirkond ja ulatub poolsaare kitsama osana otse Vahemere südamesse.

Ostja võib leida siin igat tüüpi kinnisvara, olgu see järveäärne villa, talumaja mägedes või hoopis korter rannaesisel.

Samas on Calabria jäänud praeguseni suhteliselt avastamata piirkonnaks Itaalias ja pakub seepärast palju madala hinnatasemega kinnisvara. Nende hulgas Palmi, Tropea ja Capo Vaticano, mis on populaarsed ka kohalike hulgas.

Siinsetes kinnisvaraprojektides on arvestatud erinevate võimalustega: välibasseinid, tenniseväljakud, spaad ja fitnessikeskused, golfirajad ning meri vahetus läheduses.

Lihtne on siinset kinnisvara soovi korral ka välja üürida. Mõne projekti puhul on prognoositud üüritulu 10-15 protsenti aastas.

Piirkonnad Calabrias, kus Uus Maa Kinnisvarabüroo Atlas Internationali kinnisvara projekte müüb, hõlmavad ka Pizzo Calabrot, San Sostenet, Soveratot ja Brancaleonet. Pizzo Calabro asub 15 minutit Lamezia lennujaamast ja 200 meetrit liivarannast.

Ühe magamistoa ja ühe vannitoaga korteri hind algab 75 000 eurost, kolme magamistoa ja kahe vannitoaga villa alates 261 500 eurost.

San Sostenes on kinnisvara kümme minutit kestva sõidu kaugusel rannast. Lamezia lennujaam jääb kõigest mõneminutilise autosõidu kaugusele.

Soverato on vaid 30 minutit sõitu Lamezia lennujaamast, kus juba valmis olevad kolme magamistoa ja kahe vannitoaga villad on rannast jalutuskäigu kaugusel. Villade hinnad algavad 227 900 eurost.

Brancaleone on 20 minutit Reggio Di Calabria lennujaamast. Ranna esijoonel on ühe või kahe magamistoa ja ühe vannitoaga korterid, mis algavad 86 000 eurost.

Calabrial on õnnestunud ühendada kultuur, hea kliima, isuäratav köök, võluvad linnad ja külad kauni sisemaa ning rannajoonega, tehes selle regiooni teistega võrreldes eriliseks - oma köitvuses ajatuks ja igihaljaks.

Autor: Marge Ambos

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt