24. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Veefirma otsib võimalusi elu veelgi paremaks muuta

Vastutust kannab selle eest ettevõte tervikuna ja ka iga töötaja, mistõttu pööratakse suurt tähelepanu, et kõigi panus oleks vääriliselt hinnatud ning innustatakse tervislikke eluviise, õppimist ja arenemist nii iga töötaja puhul kui ka kogu ettevõttes.

Tegevusharust tulenevalt järgib Tallinna Vesi rangeid keskkonnanõudeid ja -standardeid ning töötab selle heaks, et tarbijatele pakutava vee kvaliteet aasta-aastalt paraneks. Jäätmemajanduses oli oluline samm edasi reoveesette prügilasse ladustamise lõpetamine 2003. aastal: turbaga segatud setet, settesegu ehk kasvumulda, müüakse nüüd kasutamiseks maastikukujunduses ja haljastuses.

Olulisemate ressursside - vee, elektrienergia ja kemikaalide - tarbimist püütakse pidevalt optimeerida. Selle kõrval edendatakse igapäevast keskkonnasõbralikku kontorimajandamist (sh jäätmete sorteerimine, mobiilsed töökohad) ning energiatõhususe kriteeriumiga arvestatakse ka hankeprotsessis.

Rohelise Energia plaani raames on Tallinna Vesi toetanud mitme hüdroelektrijaama püstitamist oma valgalale.

Tallinna Vee tegevus paistab silma suurema vastutuse võtmisega valdkondades, mis on tugevalt seotud ettevõtte põhitegevusprotsesside ja -kompetentsiga.

Olles spetsialist veeressursi ning jäätmete ladustamise küsimustes, jagab ettevõte oma oskusi ja teavet ka laiemalt: eesmärgiks on seatud tarbijate keskkonnateadlikkuse tõstmine. Näiteks laste keskkonnateadliku käitumise edendamiseks on loodud interaktiivne arvutipõhine veemäng.

Autor: Triin Noorkõiv

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt