Rikaste sekka tee pikk

1706-aripaev 25. veebruar 2008, 07:19

Peaministrite netopalku pealinnade
supermarketite hindadega võrreldes selgub, et Andrus Ansipil on oma
valimisloosungi täitumiseni ehk Euroopa rikkaimate sekka jõudmiseks veokijuhi
kannatust vaja.

Eesti Konjunktuuriinstituudi regulaarselt jälgitava toidukorvi maksumusest Euroopa pealinnades selgub, et keskmine vilniuslane saab oma netopalga eest enesele lubada peaaegu kaks korda vähem kui keskmine tallinlane, see omakorda kolm korda vähem kui berliinlane.

Kui aga võrrelda peaministrite palkadega? Eesti peaminister Andrus Ansip, kel polnud kahjuks teema kommenteerimiseks mahti, saab oma netopalga (4,82 keskmise pealinlase netopalka - toim) eest Tallinna kauplustest osta täpselt samuti peaaegu kaks korda rohkem asju kui Leedu peaminister Gediminas Kirkilas (4,51) oma netopalga eest Vilniuse poodidest ning üle kolme korra vähem kui Saksamaa liidukantsler Angela Merkel (5,35) Berliinis ja peaaegu kaks korda vähem kui Soome peaminister Matti Vanhanen (4,96) Helsingis. Samas näiteks on Slovakkia peaminister Robert Fico (5,34) ja tema Poola kolleeg Donald Tusk (3,79) Ansipiga ostujõu poolest üsna võrdsed.

Toidukorvi maksumust netopalkadega võrreldes selgub, et liitrine piimapakk on üsna hea mõõdupuu - kui selle hind tundub poes sulle kõrge, on ülejäänud hinnad samuti kõrged. Ja vastupidi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2008, 07:18
Otsi:

Ava täpsem otsing