Katre Pilvinski • 25. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Mõne tunniga kulus müntidele 5,7 miljonit

Kulm ütles, et 24. veebruaril müüdi Eesti Panga Iseseisvussaalis Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks emiteeritud hõbe-, kuld- ja plaatinamünte.

"Mündid olid müügil nii üksikult kui ka komplektina. Kolme ja poole tunni jooksul müüsime hõbemünte kokku 1100 tükki, kuldmünte 403 ja plaatinamünte 349 tükki. Kolmeseid komplekte müüsime kokku 176 tükki," rääkis Kulm. Kõigist kolmest uuest mündist koosneva komplekti hind on 11 000 krooni.

"Eeldasime, et huvi uute meenemüntide vastu on suur ning seepärast korraldasimegi meenemüntide esmamüügi Eesti Panga suures saalis, kus rahvast teenindati korraga kuuest letist," märkis Kulm. "Müüjad olid Eesti Panga enda töötajad, kes rahva mugavamaks teenindamiseks olid eelnevalt selgeks õppinud ka makseterminalide kasutamise." Ta lisas, et tavapäraselt müüakse Eesti Panga meenemünte Eesti panga muuseumis.

Kulm rääkis, et müügistatistika kohaselt teenindati Eesti Pangas kokku ligi 500 meenemündihuvilist.

"Müügitulemustega oleme kindlasti rahul," kommenteeris Kulm. "Inimesed, kes pühapäeval panka ei jõudnud, võivad alates kolmapäevast, 27. veebruarist juba neidsamu münte Eesti Panga muuseumist osta."

"Suure hulga ostjatest moodustasid numismaatikud, aga kindlasti osteti münte ka lihtsalt investeerimiseesmärgil, kingituseks, lastele pärandamiseks ja muuks selliseks. Valdav enamik ostjaist oli pärit Tallinnast, aga kohale oli tuldud ka Pärnust, Türilt ja mujaltki," märkis avalike suhete juht.

"Kokku müüs Eesti Pank pühapäeval uusi meenemünte 5,7 miljoni krooni eest," ütles Kulm.

Eesti Panga 1992. aastast välja lastud 19 meenemündist on 13 mündi tiraaž praeguseks läbi müüdud. Viimati enne vabariigi juubelit tuli välja mullu kullast Eesti krooni taaskehtestamisele pühendatud 100kroonine, mis on kujult kolmnurkne.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt