Paet: pole õige, et USA jagab viisaga euroliidu kaheks

Mariliis Pinn 26. veebruar 2008, 00:00

Eile vastas Paet riigikogus keskerakondlaste viisavabaduse arupärimisele.

"Eesti on viisavabaduse nimel tegutsenud pikka aega. Meie eesmärk on vastastikune viisavabadus USA ja ELi vahel tervikuna. See tähendab, kõiki koheldakse võrdsetel alustel," ütles Paet. "Eestil ei ole huvi ja kavatsust liituda parematel ega halvematel tingimustel, kui teised on viisavabadusega liitunud. Kõigile, kellel juba on viisavabadus, kehtestatakse samad tingimused, sest USA Kongress võttis vastu seadusemuudatuse, mis muudab viisavabastusprogrammi tingimusi tervikuna, et uued riigid saaks liituda."

Paeti sõnul tuleb jääda solidaarseks Euroopa Liiduga. "Praegu on 15 riigil viisavabadus, 12-l ei ole. See olukord ei ole vastuvõetav," lisas minister.

USA kongressi seadusemuudatuse tõttu hakkavad kõigile 2009. aasta jooksul kehtima uued reeglid. Kes nendega nõus ei ole, võib pöörduda Paeti sõnul tagasi vana viisarežiimi juurde. "Praegu peab taotlema sissesõiduviisat, täita vastav ankeet, vestelda konsulaaditöötajaga, maksta menetluse tasu, mis üle 1000 krooni, mida ei maksta tagasi, kui viisat ei saa. Tubli protseduur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing