Töötukassa tehingud salajas partneri nõudel

Katre Pilvinski 26. veebruar 2008, 00:00

Kriis rääkis, et töötukassa suhted on reguleeritud välismaise portfellihalduriga. "Haldurist sõltub, kas info avaldatakse," lisas Kriis.

Kriis rääkis, et kui üks nende finantsjuhatuse liige lahkus töötukassast, otsustati korraldada stabiilse partneri leidmiseks konkurss, kuna töötukassal oli väike personal ning ei soovitud luua finantsosakonda, kusjuures personali risk on kõrge.

Konkursi korras võitis halduri koha Hollandi üks tuntumaid panku ABN Amro. Kriis lisas, et järelevalvet teostab Eesti Pank.

Kriis leiab, et töötukassa on üsna avatud institutsioon. "Tehinguid on metsikult palju ning neist on raske järeldust teha," põhjendas ta detailsema info mitteavalikustamist.

"Konfidentsiaalsus on ABN Amro, mitte töötukassa lisatud klausel," ütles ta. Kriis rääkis, et konfidentsiaalsus on halduri ärihuvi, eesmärk pole varjata ega salata tehinguid. "Samuti ei leia Eesti Pank, et kõiki tehinguid peaks avalikustama," lisas ta.

Töötukassa nõukogu liige Harri Taliga ütles, et töötukassa majandusaruanne on avalik info.

"Töötukassa ise ei tegele tehingutega," ei nõustunud Taliga väitega, et töötukassa varjab rahva rahaga tehtud tehinguid.

"Tehingud kajastuvad töötukassa aruannetes. Töötukassa majandusaruanne on avalik info," ütles Taliga.

Töötukassa nõukogu liige Ülle Mathiesen ütles, et tema arvates on piisav, kui töötukassa andmed avalduvad institutsioonidele ja isikutele, kellele see on vajalik.

Mathieseni arvates on tegemist arusaamatusega, kuna infot ei varjata. "Kui fondid pole avalikud, kas peaks infot üldse avaldama?" esitas ta küsimuse. "Avalikkuse huvi peab olema põhjendatud," lisas Mathiesen.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing