EAS toetab eksporditurundust 400 miljoni krooniga

Mariliis Pinn 26. veebruar 2008, 09:00

EAS (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus)
avab kolmapäeval, 27. veebruaril eksporditurunduse toetusprogrammi aastani 2013
kogueelarvega pisut üle 400 miljoni krooni.

Eksporditurunduse programm on esimene avanevatest ettevõtluse toetamise programmidest, millega riik suunab ettevõtlusesse, innovatsiooni ja turismi 2008. aastal ligi 1,5 miljardit krooni, teatas EAS.

Võrreldes rahastusperioodiga 2004-2006 on ekspordi toetamises paljugi muutunud: tõusnud toetusemäär; laienenud nende ettevõtjate ring, kes toetust võivad taotleda; suurenenud toetatavate tegevuste hulk.

EASi tegutsevate ettevõtete divisjoni direktor Allar Korjas ütles intervjuus "Terevisioonile", et taotlusi võivad esitada kõik ettevõtted, kes soovivad senisest rohkem tähelepanu pöörata ekspordi arendamisele.

Ekspordi toetamiseks on järgmise kuue aasta peale broneeritud üle 400 miljoni krooni, kõige suurem on eksporditurunduse toetusprogramm, mille jaoks on käesolevaks aastaks ette nähtud 56 miljonit krooni.

Toetusprogrammis ei ole enam nõuet, et ettevõttel peab olema varasem ekspordikogemus. "Me märkasime, et kõik sõltub tegelikult ekspordiplaani kvaliteedist ja ettevalmistuse tasemest," märkis Korjas.

Raha saamise eelduseks on aastane või kaheaastane turundusplaan. "Me oleme hea meelega valmis toetama kõiki äriplaane, mis on realistlikud ja jätkusuutlikud. Turundusplaani tulemuseks peaks kindlasti olema ekspordikäive kasv."

Allar Korjase sõnul on programmi eesmärk toetada konkreetse turundusplaani elluviimist. Toetust saab näiteks messidel osalemiseks, toodete kohandamiseks sihtturule, reklaammaterjalide ja tootenäidiste jaoks. Sel aastal on võimalik tegeleda ka konkreetse brändi kujundamisega sihtturu tarvis.

Korjas märkis, et viimastel aastatel on probleeme ka sertifikaatide saamisega ja seda just väiksematel ettevõtetel - nad ei leia kohta, kust neid saada ja ei tea, millised need peavad olema. Toetusprogrammi eesmärk on abistada ka kontaktide saamisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2008, 08:59
Otsi:

Ava täpsem otsing