Lübecki sadamas jälle streik

26. veebruar 2008, 17:08

Arco Transpordi veebiblogi sissekandes
seisab, et firma jaoks tähendab Lübecki sadama streik tavapärase töörütmi
katkemist, eriti Saksa impordi osas. Klientide peavad arvestama, et kaubad, mis
pidid Saksa kaudu tulema ja reedel laeva sõitma, jõuavad Eestisse alles
neljapäeva õhtuks.

Arco Transport ASi müügi- ja turundusassistent Kristiina Liive tõdes, et info Lübecki stividoride streigi kohta jõudis nendeni alles tõrgete tekkimisel laevafirmadelt. „Viimase streigi puhul jäid meie reedel sealtkaudu tulema pidanud haagised laeva laadimata ning nädala alguseks kohal olema pidanud kaubad jäid seega sadamasse toppama,“ kommenteeris Liive, et viimaste andmete järgi olevat lõpuks laev siiski liikuma saanud ja haagised kaupadega peaksid kohale jõudma neljapäeva õhtuks.

Liive meenutas, et hiljuti kui detsembris Itaalia transporditöölised streikisid ja paar julget Eesti autojuhti otsustasid sellest hoolimata mittesolidaarselt tööd teha ja blokaadist läbi murda, lõppes see ühele puruks lõigatud rehvide ning teisele kildudeks visatud aknaga.

„Tulemusena seisavad selliste streikide ajal meie autod või haagised ning ei teeni raha. Ega sellest autojuhtidelgi palju rõõmu ole. Force Majeure,“ võrdles Liive olukorda prognoosimatu olukorraga Vene piirijärjekordades – vedajatel tuleb paratamatuse ning lisakuluga lihtsalt leppida.

Arco Transpordi klientide jaoks võib aga kaupade hilinemine tähendada märksa suuremat kahju ja kulu. „Üldiselt saavad ka kliendid probleemist aru ning mõistavad, et ega seal suurt muid võimalusi ei olegi kui lihtsalt oodata streigi lõppemist – võid ju nahast välja pugeda, aga sellest pole siin kasu,“ möönis Liive.

Kui kaupade kohalejõudmise aeg on aga väga tähtis, tuleb loovalt mõtelda ja koostöös proovida leida lahendus. Näiteks tõi Liive, et ühel kliendil oli vaja kindlasti Lübeckisse jäänud kaup kätte saada juba neljapäeva hommikuks ning lahendusena saatsime auto lihtsalt sadade kilomeetrite kaugusele haagist ära tooma.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2008, 17:04
Otsi:

Ava täpsem otsing