Tõnis Oja • 26. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Investorid järgisid Hansapanka

Investorid järgisid eile ilmselt Hansapanga soovitust osta Tallinna Kaubamaja aktsiaid, tänu millele kerkis selle hind 3,77 protsendi võrra, 120,48 kroonile.

Tundub, et aktiivsemateks huvilisteks olid just jõukamad väikeaktsionärid - 54 tehingu käigus vahetas omanikku veidi alla 35 tuhande väärtpaberi, mis teeb keskmiseks tehingu suuruseks 646 aktsiat väärtusega üle 70 000 krooni. Tuleb tunnistada, et Kaubamaja tulemused olid tõesti suurepärased. Neljandas kvartalis suutis Kaubamaja kasvatada käivet kolmandiku võrra ja jaemüügi käivet 31 protsendi võrra, 1,7 miljardile kroonile. Statistikaameti andmete kohaselt kasvas möödunud aasta kolme viimase kuu jaemüüjate käive vahemikus 13-17 protsenti, mis tähendab seda, et Kaubamaja käive kasvas kogu turust kaks korda kiiremini.

Tunduvalt kehvem on aga olukord teise kaubandusettevõtte, tekstiili- ja moekaupade jaemüüja Baltikaga, kes avaldas eile eelmise kvartali ning 2007. aasta majandustulemused. Baltika tulemused valmistasid pettumust nii analüütikutele kui ka investoritele. Tõsi, kehv tulemus ei olnud eriliseks üllatuseks, sest seda võis oodata juba varem avaldatud jaemüüginumbrite põhjal. Seetõttu pendeldaski Baltika aktsia hind kord väikeses plussis, kord jälle miinuses ning päeva lõpuks jäi see eilse sulgemishinna tasemele, 46,16 kroonile.

Hansabank Markets teatas, et kaalub Baltika aktsiatele antud ostusoovituse muutust, mis on ka mõistetav. On ju käibe kasv viimastel kuudel kahanenud või muutunud olematuks kõikidel turgudel, eriti aga Venemaal, kuhu Baltika viimastel aastatel oluliselt panustanud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt