ÄP fototoimetus • 26. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Lennujaam valmistub Schengeni piirirežiimiks üleminekuks

Märtsi teises pooles lõppevate ehitustööde käigus tehakse läbimurre praeguse terminalihoone ja valminud juurdeehituse vahele. Märtsi lõpus läheb Tallinna lennujaam üle Schengeni piirirežiimile ning siis hakkavad kõik lennud väljuma terminali uuest osast.

Praeguse reisiterminaliga ühendatakse uus, 200 meetri pikkune ja 27 meetri laiune kõiki väravaid ühendav galerii, mille üheksast reisijasillast võetakse esialgu kasutusele kolm.

Samaks ajaks valmib 27 check-in-laua ning moodsa pagasikäitlussüsteemiga lennuregistreerimisala. Uues terminaliosas leiavad koha ka kaks söögikohta ja neli kauplust.

Reisiterminali laiendamine on üks etapp Tallinna lennujaama arendusprojektist, tervikuna saab terminal lõpliku kuju tänavu suvel. Tööd jätkuvad aprilli alguses, mil reisijatele suletakse pääs teisele poole turvakontrolli jäävasse hooneossa, kuhu ehitatakse uus kaupluste kompleks.

Arendusprojekti lõpuks lisandub Tallinna lennujaamale 14 000 m" tegevuspinda, kasvatades uue lennujaama senisega võrreldes kaks korda suuremaks.

Lennujaama arendustööd algasid läinud kevadel, seni on uuendatud nii lennuliiklusala kui ka avatud esimene terminali juurdeehitus.

Tallinna lennujaama reisiterminali arendamise ja lennuliiklusala rekonstrueerimise projektide valmimisaeg on tänavu suvi, projektide kogumaksumuseks kujuneb ligi 1,2 miljardit krooni, millest 830 miljonit krooni moodustab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi kaasfinantseering.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt