ÄP fototoimetus • 27. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Üks küsimus: Milliste rehvidega sõidate?

Nikolai Stelmach, Tallinna linnavolikogu liige

Mina lumisel talvel naastrehvita maanteele ei läheks. Lamellrehvidega oleksin nõus sõitma sellisel talvel nagu praegu ja keelustamine tuleks ehk kõne alla siis, kui sünoptikud teataks, et edaspidi on Eestis selline Hollandi talv, soe ja vihmane. Kui tuleb aga külm talv, siis on ükskõik, mida poliitikud räägivad. Minu arvates on tegemist lihtsa sooviga populaarsust võita ja mina kergekäeliselt oma poolthäält ei anna.

Aivar Riisalu, riigikogu liige

Sõidan mõlema rehviga, kuna oman mitut sõidukit. Kuid eelistan sõita lamellrehvidega. Tuleb majanduslikult odavam, sest naastrehvid on ligi kolmandiku võrra kallimad kui lamellid. Kui lähtuda füüsikast, siis 1,5tonnise auto inerts on nii suur, et paari kuuga ei ole enam naastrehvidel ja lamellidel olulist vahet. Tegelikult ei ole tähtis, milliste rehvidega sõidetakse, vaid kuidas sõidetakse.

Taavi Aas, Tallinna abilinnapea

Kui sel talvel oleksin sõitnud naastrehvidega, siis oleksid need nüüdseks lumevabal asfaldil sõitmisest juba kulunud. Naastrehvi ilma on meil Eestis ainult mõni päev aasta jooksul, ise sõidan lamelliga juba kolm või neli aastat. Naastrehvid on eeliseks vaid veega kaetud lausjääl sõites.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt