Börsikommentaar: neli firmat võiks börsilt lahkuda

28. veebruar 2008, 15:30

Täna oli Tallinna börsil vaikelu,
tagasihoidlikuks jäid nii tehingute arv kui ka käibed. Vaid Olympicu aktsiaga
sooritati 100 ning Tallinki aktsiaga poolsada tehingut.

Eile majandustulemused avaldanud Ekspress Grupi ja seda täna teha lubanud Starmani aktsiatega ei sooritatud mitte ühtegi, Kalevi ja Norma aktsiatega tehti vaid üks tehing. Kümme või vähem tehingut sooritati 11 aktsiaga, millele lisanduvad kõik viis börsil noteeritud võlakirja, millega ei sooritata tehinguid peaaegu mitte kunagi.

Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik pöördus päev varem majandustulemusi kommenteerides ka otse aktsionäride poole. "Aktsionärid peaks julgustama juhatust rohkem ponnistama. Tuleb tegutseda kahes suunas, turult rohkem raha teenida ja kuludel terasem pilk peal hoida," ütles Luik.

Tänase päeva seisuga on Tallinna börsil noteeritud 18 ettevõtte aktsiad. Minu arvates tuleks börsil lõpetada Starmani, Viisnurga, Trigon PD ning võib olla ka Kalevi aktsiate noteerimine.

Tõsi, Starmani aktsiad on noteeritud ilmselt vaid juriidilistel põhjustel ning kauaks neid enam börsil ei ole. Vabalt kaubeldavad on tänase seisuga umbes 1,5 protsenti Starmani aktsiatest ja tehinguid nendega praktiliselt ei toimu.

Päris kindlasti ei ole börsikõlbulikud Viisnurga ning Trigon Property Developments. Kumbki ettevõte pole tänaseks suutnud eelmise kvartali majandustulemusi avaldada ehkki neil on selleks aega jäänud veel homse õhtuni. Kas tõesti võtab paarisaja miljoni suuruse aasakäibega ettevõtte numbrite kokkuvõtmine nii palju aega? Investoritele tulemuste avaldamisest etteteatamisest pole vist mõtet rääkidagi.

Veel hullem on lugu Trigon PDga, millel tegevust sisuliselt pole ning bilansis on vaid mõnekümne hektari suurune maatükk. Suuromanik Joakim Helenius lubas suure suuga pool aastat tagasi, et 2007. aasta lõpuks saab ettevõttest mitmetesse miljarditesse kroonidesse ulatuva väärtusega juhtiv kinnisvarafirma. Täna on Trigoni väärtus siiski vaid kümmekond miljardit senti.

Loe lisaks kinnisvaraeksperdi Tõnu Toomparki blogi aripaev.ee-s

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. February 2008, 15:27
Otsi:

Ava täpsem otsing