Jääle viib fanatism

Külli Haav 29. veebruar 2008, 00:00

Pärnus on jääpurjetamishuvilisi noori ligi kümmekond. Võistlustel läheb neil kõigil väga edukalt, häid tulemusi on nad saavutanud mitmetel võistlustel üle Euroopa.

Hiljutiselt Poolas toimunud juuniorite maailmameistrivõistluselt tõi Jaan Akermann ära meistritiitli.

Noormehe sõnul viib teda ja teisi poisse-tüdrukuid jääle kiirusehimu ja piisav hulk fanatismi. "Nii kui ma esimest korda seda ala proovisin, nii ma sellest ka vaimustusin," selgitas ta.

"Riskantne on jääpurjetamine küll. Kiirused kasvavad kohati ikka väga suureks," nentis Akermann. Ka vigastused millelegi otsa sõitmisest ja ümberpaiskumisest on tema sõnul kiired tulema. "Kiivrit ja kaitseprille kantakse selleks, et jääkillud ja vinge tuul silmi ei rikuks. Samuti on vaja sportimiseks sobivaid sooje ja mugavaid riideid, mis ala harrastamist kohmakaks ei muuda," mainis ta.

Noormehe selgitusel on ala juures kõige suurem kulu muidugi purjekas ise: puri, mast, talad - võistlusvarustus kokku maksab ligi 100 000 krooni. Kuna Eesti jääolud on viimastel aastatel viletsad olnud, siis läheb raha ka reisimise, transpordi ja elamiskulude peale.

"Talvel käiakse harjutamas Saadjärvel, Haapsalu ja Pärnu lahel või kaugemal Soomes ja Rootsis. Suvel hoiavad poisid oma purjekaid Pärnu Jahtklubi kuuris ja treenivad purjetamist merel," mainis Akermann.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:22

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing