Kriitiline kaemus eneseteostusele

Christel Karits 29. veebruar 2008, 00:00

Tallinnas maailmaesietenduseni jõudev "Winners versus Losers" on kriitiline kaemus eneseteostusele, mida juhib ettekujutus oma ideaal minakuvandist ning viisidest, kuidas seda kuvandit soovitakse peegeldada väljapoole.

Kuidas jätta head muljet? Või õigemini - miks jätta head muljet? - on kohane küsimus. Navigeerimine oma personaalses põhiseaduses võib saada suureks väljakutseks, kui toetuda ühiskonna pakutud stereotüüpsele, õige-vale väärtushinnangutel põhinevale manuaalile.

Etenduse algmaterjal koorus välja mahukast uurimustööst, kus luubi alla seati inglise keele õpikutes kasutatav tekstimaterjal, lähtudes lausete sisust ja sõnumist, mitte grammatikast ja süntaksist.

Berliinis resideeriv ja töötav Christina Ciupke on rahvusvaheliselt tunnustatud koreograaf ja tantsija, kes peamiselt soolosid ja duette lavastades vastandab oma töödes multimeediat tantsule ja teistele eneseväljenduse vormidele.

Mart Kangro keskendub oma töödes inimkeha ning liigutuse tähendustele ja tähenduslikkusele teatris kui semiootilises aegruumis.

Kangro lõpetas TPÜ koreograafia õppetooli 1996. aastal, on töötanud Estonias balletiartistina, loonud kaheksa täispikka tantsulavastust.

2003. aastal pälvis Kangro Eesti Teatriliidu aastapreemia . Tema etendusi on esitatud enam kui 20 riigis üle Euroopa ja USAs.

"Winners versus Losers" on Kangro ja Ciupke teine koostöö. Eelmisel aastal valmis neil lavastus "Longer than Expected".

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing