Christel Karits • 28. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kriitiline kaemus eneseteostusele

Tallinnas maailmaesietenduseni jõudev "Winners versus Losers" on kriitiline kaemus eneseteostusele, mida juhib ettekujutus oma ideaal minakuvandist ning viisidest, kuidas seda kuvandit soovitakse peegeldada väljapoole.

Kuidas jätta head muljet? Või õigemini - miks jätta head muljet? - on kohane küsimus. Navigeerimine oma personaalses põhiseaduses võib saada suureks väljakutseks, kui toetuda ühiskonna pakutud stereotüüpsele, õige-vale väärtushinnangutel põhinevale manuaalile.

Etenduse algmaterjal koorus välja mahukast uurimustööst, kus luubi alla seati inglise keele õpikutes kasutatav tekstimaterjal, lähtudes lausete sisust ja sõnumist, mitte grammatikast ja süntaksist.

Berliinis resideeriv ja töötav Christina Ciupke on rahvusvaheliselt tunnustatud koreograaf ja tantsija, kes peamiselt soolosid ja duette lavastades vastandab oma töödes multimeediat tantsule ja teistele eneseväljenduse vormidele.

Mart Kangro keskendub oma töödes inimkeha ning liigutuse tähendustele ja tähenduslikkusele teatris kui semiootilises aegruumis.

Kangro lõpetas TPÜ koreograafia õppetooli 1996. aastal, on töötanud Estonias balletiartistina, loonud kaheksa täispikka tantsulavastust.

2003. aastal pälvis Kangro Eesti Teatriliidu aastapreemia . Tema etendusi on esitatud enam kui 20 riigis üle Euroopa ja USAs.

"Winners versus Losers" on Kangro ja Ciupke teine koostöö. Eelmisel aastal valmis neil lavastus "Longer than Expected".

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt