Raivo Sormunen • 28. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Maksete tõus 2009

Kuna järgmisest aastast hakatakse tegema väljamakseid II pensionisambast, siis võib lähiaastatel pensioni väljamaksete hulk hakata kiiresti kasvama.

"Arvan, et kui II samba väljamaksete süsteem ja lubatavad tooted sellel aastal reguleeritud saavad, toimub ka areng pensioni väljamaksete toodete osas. Usun, et järgnevatel aastatel on edukad just need finantsgrupid, kes keskenduvad säästmis- ja investeerimistoodetele, mitte enam laenamisele," arutles Erki Kilu.

Maarika Liivamägi arvab, et väljamaksete maht saavutab sissemaksetega võrdväärse mahu alles paarikümne aasta pärast. "Praegusel pensioniturul kogutakse lühikese ajaga pikaajalist tuluallikat, mistõttu on sissemaksed suuremad kui väljamaksed või väljamaksed kesised".

Kõige vanemad II pensionisambaga liitunud saavad järgmisel aastal kuuekümne seitsme aastaseks. Kokku on Eesti Väärtpaberikeskuse andmete põhjal kokku järgmisel aastal umbes kümmekond tuhat II sambaga liitunud vanaduspensioniealist inimest, kel oleks õigus hakata saama kogumispensioni väljamakseid. Kindlasti pole summad suured, kuid algus on sellega tehtud. Praeguseks on II sambast pärijatele välja makstud veidi üle 8 miljoni krooni.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt