EAS plaanib Albu vallalt 13 miljonit krooni tagasi nõuda

Mariliis Pinn 29. veebruar 2008, 08:53

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus plaanib
Albu vallalt 13 miljonit krooni tagasi nõuda, kui vallavalitsus ei tühista
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse pakutavate teenuste avaldamise tasude
kohta tehtud korraldust.

Võttes aluseks reklaamiseaduse ja kohaliku omavalitsuse seaduse, andis Albu vallavalitsus 29. jaanuaril välja korralduse, millega kehtestati Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse pakutavate teenuste kohta teabe avaldamise tasud. Veebilehel maksab Valgehobusemäe teenuste ja toodete nimetamine kuni 3000 krooni kuus ja trükimeedias kuni 500 krooni kuus, kirjutas Virumaa Teataja.

Albu vallavanem Kalju Kertsmik, kes on ühtlasi Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht, selgitas, et korralduse vastuvõtmiseks andis tõuke reklaamilehes Aitab Alati ilmunud Jäneda Lõõgastuskeskuse reklaam - sellest võib lugeda, et osutatav teenus hõlmab ka Valgehobusemäe suusaradade kasutamise võimalust.

OÜ-le Jäneda Mõis saadetud kirjas teatas Kertsmik, et Valgehobusemäe suusarajad on rajanud ning neid hooldab Albu vald. Vallavanem Kertsmik tegi Jäneda Mõisale ettepaneku Valgehobusemäe suusaradu oma teenusepakettides valla loata mitte kasutada. “Juhul, kui teil on huvi oma reklaamis müüa siinseid suusaradu, siis palume Albu vallavalitusega eelnevalt tingimustes kokku leppida, mille järel oleks võimalik seda reklaami teha,” seisab kirjas.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse liige Tarmo Leppoja taunis Albu vallavalitsuse korraldust. Albu vald on saanud EASilt toetust veidi üle 13 miljoni krooni Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse väljaarendamiseks. “Toetusega lubas Albu vald välja arendada avalikus kasutuses oleva spordi- ja puhkekompleksi, mis tooks piirkonda uusi külastajaid. Seetõttu võime koostada ettekirjutuse Albu vallale, milles toome esile korralduse vastuolu projekti kehtivate finantseerimistingimustega ning palume korralduse tühistada. Muidu oleme sunnitud kaaluma projekti toetusvahendite tagasinõudmist Albu vallalt,” ütles Leppoja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. February 2008, 08:52
Otsi:

Ava täpsem otsing