Hansapanga III sambast saab tuge juba 53 pensionäri

Mariliis Pinn 29. veebruar 2008, 11:20

Hansa Elukindlustus ASi juhatuse esimehe
Mihkel Mandre sõnul III samba lepingutest raha juba välja võtud,
Hansapangast saab nn pensioni 53 inimest.

"Praegu on enamik sellest väljamakstud kolmanda samba summast välja võetud ühekordsete summadena, kirjutas Äripäev. Seda põhjustel, et enamik lepinguid on ikkagi praegu veel noored ja kogumisfaasi alguses ehk suuremad väljamaksed jäävad tulevikku. Lõppenud on valdavalt kolmanda samba lepinguid, mis on tehtud 5-10 aastat tagasi ja neisse kogutud summad on ka suhteliselt väiksemad, aga kasvavad pidevalt".

Kuna keskmised pensioniks kogutavad summad pole märkimist väärt, on eluaegseid lepinguid pensionide väljamaksmiseks tehtud veel väga vähe. "Hansa Elukindlustuses on hetkel väike arv - 53 lepingut, kus väljamaksed on eluaegse pensionina."

Sama kinnitas ka Seesam Life'i juhatuse esimees Erki Kilu. "Kuna kogunenud summad on üldiselt suhteliselt väikesed, siis makstakse need välja lihtsalt ühekordse maksena. Regulaarselt igakuulist pensioni saavate klientide arv on meie firmas umbes paarkümmend. Nii teise kui ka kolmanda pensionisamba fondide ja kindlustuslepingute mahud on endiselt algusjärgus. Lähima kümne aasta jooksul jätkub varade mahu kiire kasv ja pensioni väljamakseteks veel palju raha ei lähe," lisas Kilu.

SEB Ühispanga Elukindlustuse müügi- ja turundusvaldkonna juhi Maarika Liivamägi sõnul on nende väheste hulgas, kes pensioniraha välja võtavad, populaarseim viis võtta pension välja kindla perioodi peale (5-15 aastat).

"Nii väikese väljamaksete arvu pealt ei ole veel võimalik teha üldistusi väljamaksete kohta. Võetakse nii eluaegset kui ka vaid teatud perioodi jooksul väljamakstavat pensioni," tõdes Erki Kilu. Liivamäe sõnul on tähendada, et eluaegsete pensionilepingute puhul kasutatakse alati garanteeritud perioodi (tavaliselt 5-10 aastat). Põhiline argument garantiiperioodi valimiseks on see, et raha oleks päritav, lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. February 2008, 11:16
Otsi:

Ava täpsem otsing