Kes ohjeldaks riigikogulaste palganälga?

Mariliis Pinn 29. veebruar 2008, 08:04

Riigikogulaste palga määramiseks tuleks
luua erapooletu komisjon, soovitas kolumnist Enn Soosaar. Aga kes on need
erapooletud asjatundjad, küsivad endised riigikogulased vastu.

Soosaar leidis, et nelja keskmise palga ja hüvitistega ligi 64 000 krooni teenivate riigikogulaste seas on ka neid, kelle võimete laeks on parteisõdurina õigel ajal õigele nupule vajutada, ning riigikogu määrdunud nägu aitaks puhastada õiglane tasusüsteem, kirjutas Postimees.ee.

Samas endised riigikogulase Peeter Olesk ja Meelis Atonen leiavad, et erapooletu komisjoni kokkupanemine ei ole lihtne.

Endine poliitik, ettevõtja Jüri Mõis leidis, et see pole tõeline probleem. «Saadikute palk pole meie ühiskonna probleem, nende asjadega, mis töötavad, ei pea tegelema,» sõnas Mõis ja leidis, et praegu pole karjuvat vajadust süsteemi muuta.

Eesti Ekspress kutsus eile üles riigikogule uut palgakorraldust välja mõtlema, sest riigikogu palgasüsteem on juba ammu muutunud suurema osa Eesti rahva jaoks sügavalt ebaõiglaseks. Postimees ühines selle üleskutsega.

Ka Äripäev on võtnud seisukoha, et riigikogu palgasüsteemi tuleb muuta. 9. jaanuari. 2008 aasta juhtkirjas seisab, et vana aasta lõpul ja uue algul riivas tavakodanike õiglustunnet riigikogu liikmete ja teiste kõrgete riigiametnike järjekordne palgatõus neljanda kvartali keskmise palga alusel. Riigikogu on omakasupüüdlikult valinud võrdluseks kõrgeima keskmise palgaga perioodi, mil makstakse välja jõulupreemiad.

Äripäeva toimetus teeb ettepaneku: las riigikogu eelmine koosseis määrab ja fikseerib riigikogu järgmise koosseisu palga. Neljaks aastaks. Mõistlikul tasemel. Samuti ministrite ja teiste kõrgete riigiametnike palga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. February 2008, 08:04
Otsi:

Ava täpsem otsing