Radiohead lõi CO2 asjas teoga sekka

29. veebruar 2008, 15:01

Ennast ja kliimamuutustega võitlemist
reklaamides kuulutas edukas inglise bänd, et lennukiga lendavad nad edaspidi
kontserdipaika vaid muu võimaliku transpordiliigi puudumisel ja kontserdipaigana
on eelistatud kohad, kuhu publik saab ühistranspordiga kohale sõita.

Solist Thom Yorke pajatas Associated Pressile bändi tegemistest kolmapäeval: "Teeme täpselt nii palju, kui saame ja võin käsi südamel öelda, et enamat saaks teha vaid kontserttuure üldse ära jättes."

Samal ajal arutasid euroliidu riikide juhid sihti vähendada CO2 emissiooni 2020. aastaks viiendiku võrra. Küsimus puudutab kõige otsesemalt ka Eesti elektritootmist põlevkivist. Bänd ühines kampaaniaga selle nimel, et Euroopa Liidu eesmärgid emissiooni piiramiseks ja sellega kliimamuutuste vähendamiseks oleks veelgi suuremad ja täpsemalt aastate kaupa välja toodud.

"Lendame vaid siis, kui tõesti mingit muud võimalust ei ole. Oleme ostnud neid segaseid päikeseenergial töötavaid generaatoreid, mis läksid meile terve varanduse maksma, kogu tuurivarustus liigub laevaga, sest lennukit me selleks enam endale ei luba," rääkis solist bändi enda sammudest.

Suurimaks panuseks CO2 emissiooni vähendamisel nimetas Yorke aga seda, kuidas jõuavad fännid kontserdile, kontserdipaigaks kõlbab kas korraliku ühistranspordiühendusega koht või siis peavad korraldajad organiseerima ühistranspordi sinna. Laval lubas mees siiski kuulajaid kliimasoojenemise jutuga mitte tüüdata, selle jaoks on muud kohad. Sel nädalal osales ta Brüsselis Friends of the Earth` kampaanias mõjutamaks inimesi nõudma poliitikuilt rangemaid meetmeid kliima soojenemise vastu ja rakendama sanktsioone riikide suhtes, kes nõudeid ei täida.

Oxfordshire`st pärit Radiohead tegutseb 1991. aastast ja on peale eduka müügi ka muusikasuundumusi märgatavalt mõjustanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. February 2008, 15:01
Otsi:

Ava täpsem otsing