Vabadusristi vastu on kogutud 3500 allkirja

Mariliis Pinn 29. veebruar 2008, 12:37

Vabadussõja monumendi praeguse lahenduse
vastasele pöördumisele kogunes internetis ühe üle 3500 allkirja.

Neljapäeval avalikustatud pöördumisele president Toomas Hendrik Ilvesele, peaminister Andrus Ansipile ja kaitseminister Jaak Aaviksoole oli reede lõunaks kogunud 3546 allkirja. Muuhulgas leiab ausamba vastaste seast tuntud teleajakirjanikud Marko Reikopi ja Anu Välba. Vastu on ka tuntud naljamees Mart Juur ja kirjanik Andrus Kivirähk, näitleja Ivo Uukkivi.

Muuhulgas on allakirjutanu seas üle 200 arhitekti.

Loomulikult on pöördumisse sattunud ka libaallkirju, näiteks: Irisemist Tauniv Eestlane, kes ei kirjuta alla. Kui siiski on märgata, et nn läbustajaid on tunduvalt vähem kui eelmistes allkirjade kogumise kampaaniates.

Avaliku pöördumise koostajad peavad seda lahendust ebaprofessionaalseks ning ebaõnnestunuks. Selline monument ei sobi ei motiivi (rist) ega üldlahenduse poolest euroopaliku pealinna esindusväljaku äärde. Küündimatu on kogu monumendi jalami lahendus, mis lõhub ajaloolise Harjumäe terviklikkust. Võidutöö parendamise püüded pole muutnud põhiideed kuidagi paremaks, seisab pöördumises.

Nõutakse praeguse ebaprofessionaalse ja põhjendamatult kalli lahendusega monumendi püstitamise protsessi peatamist ning loobumist kavatsusest avada see 28. novembril 2008.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo ütles hommikul "Terevisioonis", et võidusamba vastu protestijad on hiljaks jäänud, kuna samba rajamise protsess on juba piisavalt kaugele jõudnud.

Kaitseministeerium allkirjastas neljapäeval leppe, mille kohaselt rajab Vabadussõja klaasist võidusamba Tšehhi firma Sans Souci. Samba rajamine maksab 63 miljonit krooni ning see peab valmima 15. oktoobriks, pärast seda on kavas valgustuse ja muu sellise testimine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. February 2008, 12:37
Otsi:

Ava täpsem otsing