Vene superstaar jäi oma nimest ilma

01. märts 2008, 17:50

Edukamaid vene popartiste Dima Bilan oma
lavanime enam pruukida ei tohi, põhjused on juriidilised ning nende taga selgelt
rahalised, võimalused edasisteks juriidilisteks keerutusteks ei ole samuti veel
täiesti välistatud.

Põhjuseks on Astahhovi advokaadibüroo eilse avalduse järgi Moskva arbitraažikohtu otsus, millega peaks olema lõppenud aasta otsa väldanud kohtuvaidlus firmaga Star Productions ning kodanik Sergei Belan on kaotanud õiguse kuulsa lavanime all esineda. Artisti esindajad on väitele vastu vaielnud ning nimetanud seda “advokaatide keerutamisteks,” vahendas ajaleht Kommersant.

Vaidluse juured on seal, kui peale produtsent Juri Aizenshpisi surma 2006.a. jättis laulja tema firma Star Productions maha. Sellega ei jäänud rahule produtsendi pärijaist lesk ja poeg, algas kohtuvaidluste jada õiguste kuuluvuse ja nende üleandmise seaduslikkuse üle. Artistinimi on vaid üks vaidlusaluste küsimuste hulgas.

Nüüdse otsuse järel teatas Astahhovi advokaadifirma esindaja, et sundima lauljat oma lavakuju muutma nad praegu ei hakka, sõnaühendiga “Dima Bilan” tuleb artistil aga hüvasti jätta.

Laulja praeguse produtsendi sõnul on pseudonüüm isiklik mittevaraline õigus, mida üldse ei saa edasi anda ja arbitraažikohtu pädevusse ei kuulu see samuti. Enda arvates lõplikult võitnud vastaspoole väitel ei ole siin aga tegemist pseudonüümiga, vaid lavaprojektiga, mida võib ka edasi müüa.
Bilani praegune produtsent lubas vastaspoole valeandmete levitamise pärast kohtusse kaevata.

Dima Bilani esinejanime all tegutsev laulja Sergei Belan (s.1981) on edult Venemaal esimeste seas, ta on esinenud ka Tallinnas ja Eurovisioonil (2006, II koht).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. March 2008, 18:57
Otsi:

Ava täpsem otsing