2. märts 2008 • 4 min
Jaga lugu:

Kuidas osta ehitusmaterjale kodust lahkumata?

Kes maja ehitanud või remontinud on, teab, et sobivate ehitusmaterjalide ostmisele kulub üksjagu aega. Selle asemel et mitu päeva ühest kauplusest teise sõita, võib vajalikud materjalid osta kodust arvuti juurest lahkumata, hoides nii kokku väärtuslikku aega.

Lihtsaim viis sobivate veebipoodide leidmiseks on spetsiaalsed otsingumootorid. Internetilehekülg www.log.ee on seejuures suureks abiks. Märksõna "ehitusmaterjalid" annab tulemiks 67 firmat, kelle kodulehel käies saab vajamineva toote kergesti koju tellida.

Esiteks tuleks muidugi selgeks teha vajaminevad kaubad ja nende kogused. Kui oled harjunud poes müügimehelt nõu küsima, võid seda üldjuhul ka internetikaupluses teha, helista või saada meil ja saad oma küsimustele asjaliku vastuse.

Kaubavalik on rahuldav ja esmased ehitusmaterjalid (kipsplaat, ehitusplokid, -segud, soojustusmaterjalid) saad muretult endale koju tellida.

Tõenäoliselt oleks riskantsem hakata internetist vannituppa keraamilisi plaate valima, kuna neid tahaks ikka enne oma silmaga näha ja käega katsuda, ent julgemad võivad ka nende ostuga katsetada. Internetist leiab valiku ehituskividest akende-uste ja kaminateni välja.

Materjalide hinnad on ära toodud koos käibemaksuga, pea iga veebipood pakub ka soodushindadega tooteid. Poodide hinnatasemed erinevad täpselt samamoodi nagu tavaliste ehituskaupluste hinnad.

Nii võid ühest internetipoest osta kipsplaadi hinnaga 27 krooni ruutmeeter ja teisest saad ruutmeetri kätte 34 krooniga. Võrreldes tavapoodidega pole hinnad oluliselt kallimad ega odavamad. Tuleb vaid endale soodsaim välja valida.

Internetipoodides on esindatud paljud juba tuttavad kaubamärgid ja tootjad (Aeroc, Assa, Escaro, Hörmann, Kuna Nordic, Paroc, Vivacolor jpt) ning kauba kvaliteet ei erine tavapoodide omast.

Kui vajalik kaup leitud ja hind sobib, võib asuda tellima. Selleks tuleb kas leheküljel registreeruda või saata e-kiri oma ostusooviga. Tellimuse ostukorvi saamiseks on ära toodud täpsed juhised, nii et selles osas midagi arusaamatuks jääda ei tohiks.

Hoolega võiks läbi lugeda ka tellimistingimused, sest need erinevad suuresti. Tähelepanu peaks pöörama sellele, kas poel on ka minimaalne ostusumma, millest väiksemaid tellimusi ei täideta.

Selgeks peaks tegema ka maksmise viisi. Enamasti saab tasuda pärast tellimuse vormistamist otse pangalingi kaudu. Kaupa hakkab mõni firma komplekteerima alles pärast ettemaksu tasumist, mida küsitakse kuni 50% ulatuses, kuid haruldane pole ka kogu summa ette küsimine. Arve saadetakse e-kirjaga.

Internetist tellides on kasulik läbi mõelda kauba kojutoimetamise viis. Ehitusmaterjale müüvad poed kasutavad enamasti enda transporti.

Transpordi hinnad olenevad kauba kogustest ja sihtkohast, seepärast pole neid ka eraldi välja toodud. Seega on otstarbekas alati küsida konkreetset pakkumist. Kuid on firmasid, kes lubavad ostjal ise kaubale järele tulla.

Kauba eest tasumiseks on aega keskmiselt kolm tööpäeva. Kui tellimuse eest on tasutud, toimetatakse kaup koju 1-3 tööpäeva jooksul. Alati on võimalikud ka muud lahendused ja üldjuhul peabki just kauba kättetoimetamise viisi ja aja eraldi kokku leppima. Nii võib olla kindel, et kaup saabub just siis, kui saad seda ise vastu võtta.

Võrdlemaks internetipoest ja tavalisest ehituskauplusest tellimise plusse ja miinuseid, sai uuritud, kui palju läheks maksma 60 m2 standardse kipsplaadi tellimine eraisikule Rakveresse koos transpordiga.

www.ehituskaup.com

kodulehel on kipsplaadi (13 × 1200 × 2500 mm STANDARD) ruutmeetri hinnaks märgitud 30,5 kr. Personaalset hinnapakkumist küsides saab aga ruutmeetri hinnaks 28,85 kr, mis teeb kauba maksumuseks 1551 kr. Sellele lisandub transpordikulu 900 kr.

60 m2 kipsplaadi tellimine www.ehituskaup.com poest maksab koos transpordiga Rakveresse kokku 2892 kr

Rakveres asuvas Bauhofi ehitusmaterjalide kaupluses maksab tavalise kipsplaadi ruutmeeter 37 kr, mis teeb kauba summaks 2220 kr. Bauhofis kehtib aga partnerkaardiga soodustus 5%, mis jätab lõpphinnaks 2109 kr. Transport poest koju maksaks 300 kr.

60 m2 kipsplaadi tellimine Rakvere Bauhofist koos transpordiga kauplusest koju 2409 kr

Bauhofist ei küsitud personaalset hinnapakkumist, seega jääb võimalus, et hinda saaks ehk veelgi tingida.

Internetist tellimine võib küll kauba maksumuse osas olla soodsam, ent transpordikulud muudavad lõppsumma siiski kallimaks kui tavapoest kaupa ostes. Ka jääb tavapoest ostes alles võimalus kaupa ise näha, katsuda.

Internetipoe plussiks jääb sisseostu tegemisel tulev ajavõit. Ilmselt saaks ka transpordikulusid väiksemaks, kui tellija elukoht oleks internetipoe lao läheduses.

Autor: Evelin Rikma

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt