Laenud

ÄP 03. märts 2008, 00:00

Reelika Raamat, Nordea Pank Eesti kommunikatsioonijuht
Makseraskuste tekkimisel tuleks kindlasti kohe panga poole pöörduda.

Üks võimalus on laenuperioodi pikendamine ning siinkohal on põhiline tingimus see, et laenu koguperiood ei ületaks maksimaalselt lubatavat tähtaega. Lisaks on tõsiste raskuste tekkimisel võimalus võtta maksepuhkust, mis Nordea Pangas ulatub kuni kolme aastani. Milline on mõistlik ja sobiv kompromiss, sõltub aga konkreetsest kliendist ja olukorrast.

Aire Mäe, Sampo Panga eraisikute finantseerimise osakonna juhataja
Laenuperioodi on võimalik pikendada tingimusel, et periood ei ületaks 30 aastat. Kui klient on juba laenulepingu 30 aastaks vormistanud, siis ajutiseks lahenduseks saab olla maksepuhkus, sest laenuperioodi pikendamine siin olulist maksekoormuse alandamist ei too.

Kui klient on sõlminud laenulepingu lühema perioodi peale, siis kuni 30 aastaks on pikendamine võimalik ja lähtuda saab kliendi vajadusest, kui palju on soov igakuist maksekoormust alandada.

Püsivalt liiga suure maksekoormuse korral tuleb aga oma võimalused läbi mõelda, võib-olla on mõistlikum lahendus odavama kinnisvara soetamine ja seeläbi ka väiksem igakuine laenukoormus.

Karin Ossipova, Krediidipanga krediidiosakonna juhataja
Tõepoolest, üks tee kuumakse vähendamiseks on laenuperioodi pikendamine.

Piiriks on pikendamise hetkel pangas kehtivad laenutingimused (kuni 30 aastat) või laenusaaja vanus laenu lõppemise hetkel (kuni 70 aastat).

Kuumakse ajutiseks vähendamiseks võib aga asuda pangaga läbirääkimistesse erigraafiku osas, kus laenu tagasimakse summat esialgu vähendatakse või maksepuhkust võimaldatakse. Selline lahendus sobib kliendile, kelle makseraskused on ajutist laadi.

Tuleb aga arvestada, et tulevikule langeb sellevõrra suurem laenukoormus. Liiati kujuneb siis makstav intressisumma suuremaks.

Soovitame kliendile laenu võtmisel ikka jätta varuks n-ö pikendamise puhver ning mitte ajada laenumakset pankade poolt võimaldatud maksimumtähtajani.

Catlin Vatsel, DnB NORD Panga erakliendi müügijuht
Laenuperioodi on võimalik pikendada juhul, kui laenu lõppedes ei ületa laenusaaja vanus 70 eluaastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing