Larin peab Silvano kasumi vähenemist paratamatuseks

"Nii hulgimüük kui ka müük võrreldavatel pindadel suurenesid 2007. aastal. Kokku avasime 60 uut kauplust, millest 48 avati teisel poolaastal," rääkis Silvano Fashion Groupi juht Peeter Larin.

Rõivafirma juht lisas, et uute kauplustega kaasnevad nii ühekordse iseloomuga kulud kui ka väiksem efektiivsus käivitusperioodil.

"Suhteliselt ootuspärased," kommenteeris SFG omanikfirma Alta Capital Partnersi partner Andres Rätsepp tulemusi. Tema sõnul on kasumi vähenemisel mitu põhjust, kuid ta ei soovinud neid kommenteerida.

"2008. aastal planeerime jätkata jaekettide laiendamist. Üle aasta avatud olnud kaupluste müügikasv annab põhjust kindel olla valitud strateegia edukuses," kinnitas Larin.

PTA kauplustekett laienes möödunud aastal kolmele uuele turule - Venemaale, Ukrainasse ja Leetu. Uutel turgudel on kaupluste müügiefektiivsus esialgu madalam kui pikka aega tegutsenud kauplustes, sõnas Larin.

LHV analüütiku Sten Pisangi sõnul on Silvano kasumlikkus agressiivse laienemise tõttu surve all.

"Silvano laieneb praegu väga agressiivselt ja seetõttu ka kasumlikkus surve all. See on pigem normaalne nähtus kiiresti laienevate ettevõtete puhul," ütles Pisang. "Eriti agressiivselt laienetakse Venemaal ning Baltika näitel juba teame, et sealne turg on Baltimaadest mõnevõrra teistsugune. Siinkohal olekski oluline jälgida, kas, kuidas ja kui kiiresti suudab Silvano oma Venemaa poed efektiivselt tööle saada."

Analüütiku sõnul alustavad nad põhjalikuma Silvano analüüsimise ja oma hinnangu andmisega alles lähikuudel ja seetõttu ei olnud neil ka neljanda kvartali tulemuste osas ootusi.

Pisangi sõnul on Silvano LHV jaoks huvitav ettevõte. "Usun, et järgmiste kvartalitulemuste eel on meil juba selgem nägemus ja arvamus ettevõttest."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt