Anne Oja • 2. märts 2008
Jaga lugu:

Neljarattaline sõber hoiule ja raha kätte

"Kuna tuttavad ja vähem tuttavad inimesed küsisid pidevalt laenu ja päris ilma tagatiseta ma laenata ei tahtnud, siis leidsin lahenduse laenuandmises sõiduki tagatisel," selgitas Exclusive Invest OÜ juhataja Uwer Usai aripaev.ee-le, kuidas laenuäri alguse sai.

Autolaen.ee taga peitub 2006. aasta märtsis asutatud sõidukite rentija ning vahendaja OÜ Exclusive Invest, kelle teenuste nimekiri on praeguseks täienenud ka laenuandmisega.

Autoregistri juures hinnatakse sõiduk ära, vormistatakse vajalikud paberid ja laenuleping. Seejärel viivad autoomanik ning laenuandja sõiduki lähedal asuvasse valvega parklasse ning autoomanik saab raha kohe kätte. Laenuandja lubab seejuures, et Krediidiinfo ja pangad sellest erakorralisest ning läbinisti isiklikust finantsplaneerimisest haisu ninna ei saa.

"Auto läheb laenuperioodiks parklase seisma ja kui laenu tagastamine osutub mingil põhjusel võimatuks, siis vastavalt laenulepingule ja eelneval kokkuleppel laenuvõtjaga on mul õigus tagatiseks olev sõiduk realiseerida. Kuna laenusoovijaid oli üsna palju, siis tekkis mõte teostada laenuandmist veebilehe kaudu, kus saab kohe ka tagatiseks oleva auto andmed ja pildi sisestada," lisas ta.

Ettevõtte juhataja sõnul on praegu käive ligi 600 000 kuus ja kasvab pidevalt. Laenu tagatiseks on võetud nii autosid, kaubikuid, väikebusse kui ka mootorrattaid.

"Eksklusiivsemad tagatiseks pakutud autod on Jaguar XJS kabriolett ja Rolls Royce. Suurim laenusumma, mis ühe auto eest on väljastatud, on 330 000 krooni. Püsiklientide osakaal on ligi 40%. Laenuvõtjaid onjuba ligi 50. Keskmine laenuperiood on 1 kuu," ütles Usai.

Praegu finantseeritakse laenuandmist omavahenditest, läbirääkimised lisavahendite saamiseks käivad Hansapangaga. Laene väljastatakse nii sularahas kui ka pangaülekandega.

Usai sõnul jääb ligi veerandautodest välja ostmata ja tuleb hiljem realiseerida.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas