Börsikoll laamendas Tallinnas

Tarvo Vaarmets 04. märts 2008, 00:00

Globaalseid turge haaranud pessimism jõudis eile ka Tallinna börsile - indeks kaotas päevaga veidi üle kahe protsendi oma väärtusest.

Valusaid lööke pidi taluma kinnisvaraarendaja Arco Vara aktsia, mis odavnes 4,6 protsenti. Investorid on põhjendatult tuleviku suhtes murelikud, sest lähikvartalitelt võib Arco Varalt oodata eelmise aasta lõpus alguse saanud tulemuste nõrgenemise trendi.

Olukorras, kus enamik Arco Vara tegevusest toimub endiselt jahtuva majandusega Balti riikides, võime lähitulevikus näha käibe-, kuid eriti kasumilangust. Ettevõttel on raske kasumile tuge otsida ka kinnisvarainvesteeringute üleshindamisest, samuti esitab väljakutseid piisavate likviidsete varade leidmine. Neljanda kvartali kahjum tõstis Arco Vara aktsia hinna-kasumi suhte neljalt juba seitsme peale, mis küll numbrina on täitsa ilus, kuid ettepoole vaadates nii kena enam ei tundu. Isegi kui aktsia hind jääb paigale, hakkavad näitajat üles vedama vähenevad kasumid. Hea uudis on see, et praeguse aktsia hinna juures on kasumitel veel ruumi langeda.

Arco Vara aktsia hinnast rohkem langes eelmise nädala lõpus tulemused avaldanud Silvano Fashion Groupi aktsia hind, kaotades päevaga kuus protsenti. Rõivakontsern maksab lõivu kiirele laienemisele, mis survestab kasumimarginaale. Nelja tehinguga müüdi Viisnurga aktsia aga koguni 12,2 protsenti odavamaks. Põhjuseks avaldatud nõrkade tulemuste, turupessimismi ja ka vähese likviidsuse kombinatsioon.

Selliste uuesti kerkinud meeleolude taustal on üsna raske uskuda, et lõppenud veebruar oli Tallinna börsile vägagi edukas - indeks kosus kuuga 5,6 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing