ÄP fototoimetus • 3. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Ettevõtjad loodavad suhetes Venemaaga soojenemist

Ärimees Tiit Vähi avaldas lootust, et uus president parandab suhteid ka Eestiga. Vähi sõnul pooldab ka Putin ilma seda välja ütlemata suhete soojendamist.

"Kahe riigi vahelised suhted sõltuvad alati kahest osapoolest. Olen veendunud, et Medvedevi välispoliitika näeb ette suhete soojendamist nii Lääne kui ka Eestiga. Venemaa jälgib kõrgendatud tähelepanuga Eesti väljaütlemisi ja suhtumist venekeelsesse elanikkonda," kommenteeris Vähi Medvedevi välispoliitikat.

Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni juhi Toivo Kuldkepi arvates oleme me seni Venemaa teemat üle dramatiseerinud, ta loodab, et asjad liiguvad uue presidendiga positiivsemas suunas.

"Ma loodan, et midagi enam hullemaks ei lähe, et suhted Eesti ja Venemaa vahel paranevad, aga ega iga hinna eest ei pea ju sinna minema," sõnas Kuldkepp.

Kuldkepi arvates jääb president Putin ka edaspidi poliitikas nööritõmbajana kaasa rääkima. "Sellegipoolest usun, et mingi element tuleb juurde. Võib-olla on uues kuues Putin koostöösõbralikum," avaldas Kuldkepp lootust. Ulatuslikult Venemaal äri ajanud Hillar Tederi sõnul on uus Venemaa president riigi jaoks tore lahendus. "Venemaale on Medvedev tore jätkusuutlik lahendus," arvas Teder, lisades, et vaevalt uus president Eestile mingit kasu tooks.

Eesti Raudtee avalike suhete juhi Urmas Glase sõnul on ettevõttel pärast äsjaseid presidendivalimisi Venemaa suhtes lootusi. "Ennekõike jääme äraootavale seisukohale," sõnas Glase.

Välisminister Urmas Paet avaldas lootust, et Venemaa kasutab uue presidendi ametisseasumist võimalusena suhete parandamiseks Läänega. "Eesti on jätkuvalt avatud konstruktiivseks dialoogiks Venemaaga ning uue presidendi ametisse asumine loob selleks võimaluse," sõnas Paet.

Seevastu Mart Laar tõdes oma blogis, et võib nõustuda Euroopa ühe tuntuma Vene eksperdi Mark Leonardi arvamusega, et hõisata pole Euroopal Medvedevi valiku puhul küll midagi. Kuigi väliselt on talle üritatud anda läänemeelse liberaali ilmet, ei muutu tegelikult Venemaa poliitikas esialgu midagi.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt