Kaubiku rent kolimisteenusest soodsam

Jaana Pikalev 04. märts 2008, 00:00

Kui klient soovib kolimisel väiksema kuluga läbi ajada, kujuneb parimaks lahenduseks kaubiku rentimine päevaks. Paljud autorendifirmad on mõistnud teenuse vajalikkust ning oma autoparki toonud mõne tarbesõiduki.

Nii võib saada väikekaubiku päevaks sõiduautorendi hinnaga alates 500 kroonist ning suurkaubiku 800 krooni eest 24 tunniks. Et aga tarbesõiduki renti pakkuvaid firmasid on ainult sõrmedel loetav arv, tuleks oma sõit aegsasti ette planeerida. Nii näiteks tunnistas OÜ Nobeks juhataja Mati Tamm, et kaubiku rent on väga populaarne ning hommikul ette helistades ei pruugi kohe vajaminevat sõiduvahendit saada. Tamm täpsustas veel, et lisaks eraisikutele rendivad kaubikuid ka väikeettevõtted, kes pole endale tarbesõidukit soetanud, seda aga põhjusel, et pikemaajaline rent on soodsam päeva hinnast. Kaubiku rent on kolimise puhul küll soodsam, aga seda siis, kui kliendil on sõpru ja tuttavaid tassima appi võtta. Abikäte puudumisel pakuvad kolimisteenuse firmad oma jõudu, kuid seda lisatunnitasu eest.

OK Movers OÜ-le piisab väiksemate kolimisteenuste puhul vaid kliendipoolsest kirjeldusest telefonitsi või e-postiga. Kirjeldada tuleks, mida soovitakse kolida, kolimise algus- ning sihtpunkti. Sellised tööd sooritatakse tunnitasu alusel.

Tallinna linna piires algab tunnitasu arvestamine kliendi juures kolitava vara pealelaadimisest ning lõppeb, kui kogu kaup on maha laetud ning pandud kliendi soovidele vastavalt paika. Vabariigi piires kolimisel tasustatakse sõiduaega kilomeetri tasuga. OK Movers avaldab hinnakirjas, et kaubiku tund linnas on 200 krooni ning linnast väljas 6 krooni kilomeeter. AVA-Ekspressi koduleheküljelt hinnakirja ei leia. Küll aga võivad rõõmustada Hansapanga kliendid, sest neile kehtivad mõningad soodustused.

Kolimisteenuse kasuks räägivad aga mitmed hüved, mis teenusega kaasnevad. Näiteks suurema kolimise korral tuleb AVA-Ekspressi kolimisekspert, kes hindab, milliseid ettevalmistusi tuleb kolimiseks teha ning milliseks kujuneb maksumus.

Teenuste loetellu kuuluvad pakkematerjalide rent ja müük, pakkematerjalide transport, pakketeenus ja markeerimine.

Rentisin kaubikut, kui kolisin oma asju Tallinnasse. Sel ajal polnud ühegi tuttava käest võimalik seda laenata ja ma soovisin ka võimalikult suure mahuga kaubaruumi.

Pärast vähest uurimist rentisin firmast Nobeks Citro?n Jumperi ja seda väga hea hinnaga. Kui ma oleks kasutanud mõne kolimisfirma teenust, oleksin kindlasti pidanud rohkem maksma. Kolimisteenuse kasutamine sobib rohkem firmadele, kes soovivad lihtsamalt asju ajada ja ei põlga ära ka rohkem maksmist. Eks see ole rohkem mugavuse küsimus. Olen mõelnud kasutada oma ehitusfirmas ka sellist rentimise teenust, aga olen piirdunud järelhaagise laenutusega. Siiamaani olen saanud asjad nii aetud ja raha on ka vähem kulunud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing