SEB hakkas pakkuma laenukindlustust

Enn Tosso 04. märts 2008, 00:00

SEB Eesti Ühispank teatas eile, et koostöös rahvusvahelise kindlustusfirmaga Genworth Financial hakatakse uutele klientidele pakkuma laenukindlustust. Kui laenuvõtja jääb haigeks või kaotab töö, siis maksab aasta jooksul laenumakseid kindlustusfirma. Seda võimalust saavad kasutada ka vanad kliendid, kes võtavad uue laenu vähemalt veerandi ulatuses senisest summast, ja need, kes siirduvad oma laenuga Ühispanka.

Panga juhatuse liige Riho Unt ütles aripaev.ee-le, et pakutav laenukindlustus ei vähenda soovija võetavat maksimaalset laenusummat.

"Noortel on laenukoormus väga suur ja ootamatu töökaotus haavab raskelt," kirjeldas Unt olukorda laenuturul. Samas märkis ta, et tihedamini jäävad inimesed haigeks, kui kaotavad töö.

Genworth Financiali Põhja regiooni juht Erja Virtaneva märkis, et Soomes on laenukindlustuse kasutajate hulk kasvanud kuni pooleni laenuvõtjatest, seda just noorte inimeste hulgas, kel on väiksed lapsed. Ka Eestis loodetakse sama suurt protsenti.

Sampo Panga kommunikatsioonijuht Anneli Rõuk märkis, et neil on võimalik võtta ainult surmakaitse -kui laenuvõtja sureb, maksab Sampo kahe aasta jooksul laenumakseid.

Hansapanga eluaseme finantseerimise osakonna juhataja Agnes Makk sõnas, et nemad pakuvad kaitset terviseriskide puhul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing