ÄP fototoimetus • 4. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Dilemma soovitab

Anna GavaldaPegasus490 lk

See on nelja elule allajäänu ehk moodsalt öeldes luuseri lugu, kes juhuslikult satuvad elama kõik koos Philiberti hiigelsuurde korterisse. Kokku saades sobituvad nad omavahel nagu legoklotsid, üks saab aidata teist, teine kolmandat ja nii edasi. Kokkuvõttes õpivad nad kõik enese, teiste ja elu kohta midagi juurde ning tulemuseks on võimas happy end.

Kõlab nagu segu Coelhost ja mõnest keskpärasest naistekast? Lugu karmilt kõrvalt vaadates see nii ongi. Raamatu tõstab kõrgemale tasandile Anna Gavalda jutustamisstiil, mis maalib meie silme ette otsekui tillukesi natüürmorte nende inimeste eludest. Raamat on erakordselt kaasakiskuv. Istusin seda lugedes peaaegu hommikuni üleval, kuna ei suutnud enne viimast lehekülge lõpetada.

Elo Odres

Kalev KeskülaKirjastus Eesti Ekspress530 lk

Veetsin mõnusa pooltunnikese, otsides "Uuest veinijuhist" oma panipaika varutud veine. Mõned leidsin ka, ja oh seda rõõmu, kui raamatus oli minu veini veel ka kollase "Hea sildi" vääriliseks peetud.

Kui praegused veinivarud ära joodud, siis ilmselt võtan raamatu mõned korrad poodi kaasa. Ja kõik need salapärased märksõnad, nagu aroomis eukalüpt, maitse pehme, tanniinine, või väike meloninüanss - neid kõiki võib ju proovida selle raamatu abil veiniklaasist üles otsida.

Elo Odres

Elizabeth GilbertVarrak 2007384 lk

Teost läbib selge suhe jumalaga ja enesekindlaks ning õnnelikuks inimeseks kujunemise liin. Söö, palveta, armasta! - justkui kolm käsku, mida järgides on võimalik ainuõigesti elada, õnn leida ja õnnelikuks jäädagi. Sööginautlus Itaalias, oma vaimse poolega sinasõbraks saamine Indias ja lõpuks enese ja armastuse leidmine Balil paneb lugejatki tahtma läbi teha sedasama.

Nele Katvel

Beryl MarkhamOlion 2008272 lk

Nele Katvel

Rachel CuskVarrak, 224 lk

Naised tahaksid leida oma elule mõtet, neid kõiki täidab rahulolematustunne, kuigi täpselt ei teagi, millega.

Kuna küsimusele "Mis on elu mõte?" pole ühest vastust veel siiani, jätab ka Cusk oma raamatus otsad lahti. Küllap kulgeb elu nii Arlington Parkis kui ka Tiskres samamoodi edasi.

Elo Odres

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt