ÄP fototoimetus • 4. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Jume lihvides klaariks

Kui surnud rakke on vähem, pääsevad hooldusained naha sisse paremini ja nende mõju on tugevam. Kosmeetik Emilia Šventšenite Roosikrantsi tänava Beauty Plusi salongist rõhutab, et õiget tulemust saab näha alles järgmisel hommikul - siis on maskid ja kreemid oma töö teinud. Ja tõepoolest: järgmisel hommikul oli nahk sile ja siidine. Vaadates küll mingit erinevust ei märganud, kuid katsudes oli vahet tunda.

Mikrolihvimist reklaamitakse ka kui tõhusat abi kortsude vastu. Mina selle kohta kinnitust ei saanud. Dermatoloog Elo Kuum selgitab, et surnud sarvkihirakkude kiht on vanemal nahal paks, muutes näojume tuhmiks ja võimendades kortse. Mikrolihvimine teeb naha heledamaks ja jume klaarimaks, mistõttu võib inimesel jääda mulje, et kortsud vähenesid. Nii soovib ta koorimist muudkui jätkata. Kortsud tekivad aga naha sügavamas osas, kuhu mikrolihvimise mõju ei küündi. Kortsude silumiseks on vaja sügavamale ulatuvat protseduuri.

Erinevad salongid annavad mikrolihvimise kuuri pikkuseks erinevaid soovitusi. Ühed piirduvad nelja korraga, teised soovitavad seda aga teha seitse kuni kümme korda järjest. "See arv on suhteliselt suvaline," arvab Elo Kuum. Pindmist protseduuri võib teha nädala tagant, kuid liiale ei tohi siiski minna. Tuleb jälgida naha seisundit. Mida noorem nahk, seda vähem koorimist see vajab. Vanemal nahal on surnud rakkude kiht paksem ja seda võib ka rohkem koorida.

Korra nädalas paari kuu jooksul võib koorimas käia küll, kuid aasta ringi Kuum seda teha ei soovita, sest naharakkude jagunemiste arv on inimese eluea jooksul piiratud ja see limiit ammendatakse hoogsa koorimisega kiiremini. Koorimine stimuleerib rakkude jagunemist, kuid kui nahk hakkab vananema, ei suuda rakud enam nii aktiivselt paljuneda ja vananemine võib hoopis varem kätte jõuda.

"Kui palju on konkreetse inimese nahas rakkude jagunemiseks ressurssi, seda ei oska keegi ette öelda, kuid kui nahk hakkab muutuma, ärrituma või muutub liiga kuivaks, siis see on märk, et koorimisega on üle pingutatud," hoiatab Kuum.

Seega tasub mikrolihvimist teha ettevalmistava protseduurina teistele hooldustele, mitte niivõrd iseseisva protseduurina.

"Vananeva naha puhul on oluline kollageeni tootmist ergutada. Selleks sobib sügavam koorimine, mida teeb arst, või retseptiravimid. Üheks selliseks on Tretinoiin, mida müüakse Eestis eriloaga," räägib Kuum. Kollageenitootmist võib hakata stimuleerima 30ndate teises pooles või 40ndates.

Koorivaid kreeme soovitatakse kasutada paar korda nädalas, salongis koorimist nädala tagant. Elo Kuuma sõnul annab aparaadiga lihvimine ja kreemiga koorimine üsna sama tulemuse.

"Inimesed tähtsustavad kosmeetiku protseduuri rohkem, kuid tegelikult ei ole tähtsust, kas protseduuri tegi kosmeetik või inimene ise kodus," nendib Kuum. Efektiivselt kooriva kreemi koostises peaks olema glükoolhapet 8% ja pH 3,5.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt