Bernanke palus pankadelt mõistvat suhtumist

05. märts 2008, 10:55

USA börsid lõpetasid eile
valdavalt miinuses - Dow Jones kukkus 0,37%. FEDi pealik Ben Bernanke
ärgitas enne börsi avanemist peetud kõnes laenuandjaid üles näitama suuremat
üllameelsust.

Bernanke rääkis, et kinnisvaralaenude tagatiste äravõtmise vältimiseks on vaja astuda edasisi samme, pakkudes ühe lahendusena välja pankade leebema suhtumise hilinenud maksetesse.

“Olukord nõuab jõulist reaktsiooni,” rääkis Bernanke. Ta lisas, et isegi vaatamata mõningasele abile valitsuse ja laenuandjate endi poolt, näitavad tagatiste äravõtmised ja hilinenud laenumaksed veel natuke aega tõusutrendi.

“Vältimatute tagatiste sissenõudmiste määra alandamine aitaks kaasa majapidamiste, naabruskondade ja kogu rahva majandusstabiilsusele,” sõnas FEDi juht Bernanke AP vahendusel.

Loomulikult ei meeldinud investoritele ka maailma suurima pooljuhtide tootja Inteli kasumihoiatus, mille järgi tuleb ettevõtte esimese kvartali ärikasumimarginaal eelnevalt ennustatud 56% asemel arvatavasti hoopis 54%. Goldman Sachs, UBS ja teised maaklerfirmad alandasid pärast teadet ka oma kasumiprognoose. Mikroprotsessorite tootja avaldab oma esimese kvartali tulemused 15. aprillil. Kontoritarvete müüja Staples aga teatas, et ettevõtte neljanda kvartali kasum kukkus keeruliste jaekaubanduse tingimuste tõttu ühe protsendi võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. March 2008, 12:01
Otsi:

Ava täpsem otsing