Sirje Rank • 5. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Gazprom taastab gaasitarned Ukrainale

Kokkulepe saavutati pärast Venemaa presidendi Vladimir Putini, Ukraina presidendi Viktor Juštšenko ning Ukraina riikliku kütusekompanii Naftogaz ja Gazpromi juhtide konverentskõnet, teatasid firmad eilses ühisavalduses, vahendas agentuur Bloomberg.

"Gaasitransiit läbi Ukraina Euroopa tarbijatele jätkub täies mahus. Ukraina varustamisele seatud piirangud on maha võetud," tsiteeris Vene uudistekanal RIA Novosti Gazpromi pressiesindajat Sergei Kuprijanovit.

Pooled saavutasid kokkuleppe aasta algusest 1. märtsini Ukrainale tarnitud gaasi eest tasumise korras ning otsustasid edaspidise koostöö osas kõnelusi jätkata, ütles Kuprijanov.

Ukraina peaminister Julia Tõmošenko ütles eile, et annab Naftogazile korralduse Gazpromile tasumata võlg kokku arvestada ja ära maksta, vahendas RIA Novosti.

Oma avalduse tegi peaminister pärast seda kui oli saanud omakorda president Viktor Juštšenkolt korralduse gaasitüli lahendamiseks viivitamatult Venemaaga läbirääkimisi jätkata.

Esmaspäeval vähendas Gazprom gaasitarneid Ukrainale 25%, sest vaidlus Ukraina gaasivõla üle oli jõudnud ummikusse. Teisipäeval vähendati tarneid juba 50% võrra. Eile teatas Venemaa gaasimonopol, et Ukraina kavatseb Gazpromi gaasitarnete vähenemise korvata sellest gaasist, mis Gazprom läbi Ukraina territooriumi Euroopale tarnib. Gazprom oli Naftogazilt saanud teate, et firma võtab järgmise 24 tunni jooksul Euroopa tarbijatele määratud kogusest 60 miljonit kuupmeetrit oma tarbeks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt