Ralf-Martin Soe • 5. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Sky Plus maksuvõlglaste esikümnes vana võlaga

"Kuna käsitletav teema on kohtus menetluses, siis me ei pea õigeks asja arutelu ajakirjanduses," põhjendas mitmeid raadiojaamu opereeriva OÜ First Media peadirektor Ilmar Kompus lühidalt võlga, mis koos intressidega ulatub 44,5 miljoni kroonini. Võlasumma on samas suurusjärgus ettevõtte 2006. aasta käibega.

Üleeile oli võlasumma maksu- ja tolliameti andmetel 20 miljonit krooni. Seda ilma intressideta.

"Siin võib olla põhivõla ja aja jooksul lisandunud intresside erisus - täpselt kommenteerida ei oska," vastas Kompus küsimusele, millest tuleb kahe võlasumma vahe. Seega on intressid kasvatanud 20 miljonilise võla 44,5 miljoniliseks.

Kuigi võla juures on märge "vaidlustatud", on see endiselt kehtiv.

Maksu- ja tolliameti juriidilise osakonna juhataja Riho Roopõld kommenteeris, et kui maksuhaldur on tuvastanud kohustuse olemasolu siduva haldusaktiga, on vaidlustamismärge seal juures informatiivne.

20,4 miljoni kroonisest põhisummast moodustab tulumaksuvõlg 14 miljonit ja käibemaksuvõlg 6 miljonit.

Tegemist on pika vinnaga nõudega, kuna maksuameti andmetel algab tulumaksuvõlg 2000. aastast. Nõue erisoodustusmaksu kohta on veelgi varasem.

First Media peadirektor Ilmar Kompus viitas eelmisel aastal antud selgitustele Äripäevas, kus kirjutati, et ettevõte sattus maksuvõlglaste nimekirja juba rohkem kui kuue aasta taguse agendilepingu tõttu.

Toona ütles Kompus, et maksuamet maksustas kogu agendilepinguga seonduva tulumaksu ning vaatas ka käibemaksu ümber, millest tekkiski enam kui 20 miljoni kroonine võlg.

First Media on hinnanud enda turuosaks 2006. aasta majandusaasta aruandes 40 protsenti.

Lisaks Sky Plusile kuuluvad ettevõttele ka Energy FM, Raadio 3 ning Russkoe Radio. First Media omanik on valdusfirma kaudu Harald Tehver.

Konkureeriva raadiofirma aktsiaselts Trio LSL juht Priit Jõgi ei osanud First Media võlga täpsemalt kommenteerida. "Maksuvõlast olen teadlik, sellest on Äripäev ka varem kirjutanud. Muud ei soovi kommenteerida," kirjutas Jõgi.

Trio LSL raadiogrupil, kelle tuntumad raadiod on Kuku, Uuno ja Elmar, puudub maksuvõlg.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt