Katre Pilvinski • 5. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Standard täitis mööbliga kõik Tallinna uued hotellitoad

"Standardi stabiilne kasv põhineb suuresti välisturu hotellimööbliprojektidel ning koduturu büroo- ja koolimööblil," rääkis ASi Standard juhatuse liige, turundusdirektor Priit Tamm.

Standardi tegevjuhi Enn Veskimägi kinnitusel vastab tõele, et möödunud aastal Tallinnas avatud uuest 800 hotellitoast sisustas kõik Standard. "Oleme pikka aega hotellide sisustusäris tegutsenud. Viru hotelli oleme sisustanud juba 90ndatest või isegi 80ndatest," meenutas ta.

2007. aasta head tulemused tagasid pikaajaline eesmärk ning investeeringud tootegruppi.

"Meie eesmärk pole olnud järsult kasvada, ka eksporti oleme suurendanud järk-järgult," ütles Veskimägi. Ta lisas, et edukust Eestis on mõjutanud ehitusbuum, kuid praeguseks on hotellide turuosa Eestis peaaegu täis.

"Eelmisel aastal ehitati paar tuhat tuba välismaal ning võib-olla polegi meil võrdset Eestis," tõdes Veskimägi. "Oleme tootnud hotellisisustust igasse Skandinaavia riiki, eri hotellides üle saja toa," ütles Veskimägi.

Ta rääkis, et nad kasutavad Skandinaavias uut siseviimistluslakki, mis vastab eurodirektiividele. "Ka idanaaber huvitab meid," märkis Veskimägi. Mullu sisustati Moskva hotellides 700 tuba.

Eesti Mööblitootjate Liidu juhatuse esimees Juho Toomik ütles, et Standardile on toonud head tulemused vana tuntud bränd ning suutlikkus kaasa minna uute trendidega.

"Standard on õigel teel, neil on tugev meeskond ning nad suudavad konkureerida välisturgudel," loetles Toomik Eesti suurima mööblitootja tugevaid külgi.

"Mingil määral on edu eelduseks ka Standardi bränd," lisas Toomik. "Samas on nad suutnud kaasa minna uute trendidega, nagu paindlikkus, tootearendus ja disain. Tarmeko on sellega jänni jäänud."

"Standard on investeerinud õigeaegselt seadmetesse," kommenteeris Tarmeko Pehmemööbli tegevjuht Andres Endrekson. "Eelmine aasta oli suur palgatõus ning neil on võimalik tööjõu pealt kokku hoida."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt