Tarvo Vaarmets • 6. märts 2008
Jaga lugu:

Lätis veidigi elevust

Riia börsil oli eile erakordne päev - kõikide põhinimekirja kuuluvate aktsiatega tehti tehinguid. Päeva kogukäive ulatus 163 tuhande latini ehk 3,7 miljoni kroonini. Sellega veeti indeks 0,56protsendilisse plussi.

LASCO aktsia kerkis 2,7 protsenti. Tõsiselt oma laevastiku uuendamise käsile võtnud LASCO kahekordistas teatavasti 2006. aastaga võrreldes oma eelmise aasta kasumi. See on investoritele ka veidi muljet avaldanud. LASCO on tellinud kümme uut kaubalaeva, millest mullu saadi kätte neli. Sel aastal on oodata aga veel kolme tankri üleandmist. Praeguseks omab LASCO 45 alust, neist 37 on tankrid.

Veidi kaotas oma väärtusest aga SAF Tehnika, mille aktsia on alates eelmise aasta algusest 12 latilt kindlameelselt ja otsustavalt langenud, kuid viimastel kuudel leidnud toetuse ühe lati juures.

Sel nädalal teatas ettevõtte uue juhtmeta võrkudes kasutatava seadme CFIP tootmise käivitamisest. See on madalamasse hinnaklassi kuuluv mikrolaine raadiosüsteem, mille andmevahetuse kiirus on 100 megabitti sekundis.

Ettevõtte teatel on CFIPi näol tegemist uue tähisega kogu sektori jaoks ning nõudlus taoliste seadmete järele aina kasvab. Väikeses miinuses lõpetas päeva ka Ventspils Nafta aktsia.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas